Elukool: Rootslased – naabrid või omad?

Sisestatud: 07.10.2014

Seekordne Elukooli teema on ühest vähemusrahvusest Eestis – rootslastest. Europe Direct teabekeskus koostöös Haapsalu Rahvaülikooliga korraldab väljasõidu eestirootsi aladele Läänemaal 12. oktoobril kell 10-17.

Eestirootslased on põline Eesti vähemusrahvus. Nende põhilised asualad olid loode-Eesti rannikualadel ning saartel. Elav eestirootsi ühiskond on Eestis tänaseks kadunud. Minevikku meenutavad vaid rootsikeelsed kohanimed ning hauatähised kalmistutel. Rootslasi ja nende järglasi võib Eestis arvuliselt hinnata 200 - 500 vahele. Allikas:http://www.stmikael.ee/index.php/et/ajalugu/112-eestirootslased

 

Alustame reisi Rannarootsi muuseumi külastusega, peale mida suundume Noarootsi poolsaarele. Alustame Hosbys Noarootsi kiriku ja pastoraadiga, edasi suundume Saare mõisa ja Lyckholmi muuseumi. Päeva teises pooles väisame Noarootsi gümnaasiumi ja saame teada selle maja ajaloolisest väärtusest, vaatame kuidas paistab meile Österby sadamas Haapsalu panoraam, külastame Einbyd, mis oli esimene rootsi asustusega küla ja kuuleme, mis on ühist Paslepa mõisal, Õpetajate Seminaril ja Teeristi Villal. Kõigest sellest räägib meile Ülo Kalm.

 

Ekskursioon, muuseumide piletid ja lõuna on tasuta.

Vajalik etteregistreerimine http://baas.hru.ee/registratuur/grupp/338.

 

Koolituse korraldab Europe Direct teabekeskus Läänemaa koostööd Haapsalu Rahvaülikooliga.
Toetab Riigikantselei.

 

Lisainfo:
Kristi Erkmann
Europe Direct teabekeskus – Läänemaa
Tel 472 5648, 528 8593,
Kristi.erkmann@laane.maavalitsus.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele