Mina liigun, liigu Sina ka!

Sisestatud: 24.09.2014

29. septembril käivitab spordiliit Läänela täies mahus projekti "Mina liigun, liigu Sina ka!". Projekti eesmärgiks on tõsta Läänemaa inimeste teadlikkust liikumisharrastuse kasulikkusest ning tuua inimesed kodudest välja, värskesse õhtku liikuma. Liikumisvormiks võib olla kepikõnd, rattasõit, rulluisutamine, suusatamine, uisutamine või kasvõi lihtsalt matkarajal jalutamine.

Projekt algas juunis Lihulas testsündmusena korraldatud rulluisukoolitusega. Suurema avapaugu saab liikumisprogramm järgmisel nädalal rahvusvahelise liikumisnädala MOVE Week raames. 2014 on ka liikumisaasta.

Projektiga on liitunud 5 omavalitsust: Nõva, Vormsi, Ridala, Kullamaa ja Lihula.

Liikumisnädalal toimuvad valdades koolitused ning esimene liikumissari. Kullamaal toimub 28. septembril rattasõidu ABC ning rattakross. Nõval on 30. septembril orienteerumispäev ja orienteerumise ABC koolitus. 30. septembril toimub ka Lihula avaüritus, milleks on Kepikõnni Ekspress. Vormsil toimub Kepikõnni ABC koolitus ja ühine matk 4. oktoobril. Ridala vallas saab projekt alguse 5. oktoobri rattarallil.

Liikumissari ja koolitused toimuvad projekti raames kuni märtsini. Igakuised sariüritused pani iga omavalitsus ise paika. "Vormsi võttis lihtsa skeemi ning inimesed saavad ühiselt liikuda iga kuu esimesel laupäeval", ütles projektijuht Raili Friedemann.

Kõik projektis osalejad saavad endale spordipassi, joogi ja rinnamärgi "Mina liigun, liigu Sina ka!". Spordipassi saavad liikujad igal osalemisel templeid. Kõik need tublid, kes osalevad igal etapil, saavad märtsikuus auhinna. Lisaks veel loosiauhinnad ning tunnistused üritusest osalemise kohta.

Osalema ei pea mitte ainult enda vallas. Kõikide omavalitsuste sarjade kuupäevad ja info on väljas Facebooki lehel "Mina liigun, liigu Sina ka!" Info saab kindlasti olema ka osalevate omavalitsuste veebilehtedel. Välja riputatakse ka plakatid.

Spordiliit Läänela loodab väga, et inimesed hakkavad üha enam mõtlema enda tervisele, liikumisele ja toitumisele. Selleks täname siiralt kõiki omavalitsusi, kes samamoodi arvavad ning võtsid projektil sabast kinni ning pakuvad vallaelanikele liikumisvõimalusi.

Just enda eeskujuu on see, millega saab inimesi motiveerida! Mina liigun, liigu Sina ka!

Projekti rahastab siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

 

Operatiivne info: http://www.facebook.com/events/714177668659242/?fref=ts

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele