SUVI möödus HKHK-s VÄLISPRAKTIKATE rohkelt.

Sisestatud: 18.09.2014

Möödunud suvevaheaja jooksul olid nii mõnedki HKHK õpilased puhkamise asemel hoopis välisriikides praktiseerimas, et oma erialal uusi oskusi ja kogemusi saada ning ühendada meeldiv kasulikuga. Kuna turismierialadel töötades ongi põhiliseks tööperioodiks just suveaeg, on parem juba õppimise käigus selgeks saada, mida see töö endast tegelikult kujutab ning veelgi parem on ennast proovile panna täiesti teises kultuuriruumis, kaugel kodust ja tavapärasest

Juuni alguses sõitsid meie kaugeimasse sihtkohta, Maltale, viis majutusteeninduse eriala neiut ning loodusturismieriala täiskasvanud õppija Ailen Vessmann,. Raina Višovan, Triinu Timofejev, Violetta Mironova, Kätlin Niinepuu ning Laura Liivak M12 õpperühmast töötasid kahes suures hotellis, millest üks asus Malta tihedaimalt asustatud turismipiirkonnas Sliemas ning teine oli mereäärne kuurorthotell Melliehas. Tüdrukud tegid Maltal peamiselt hotellitubade koristamise praktikat, samuti töötasid nad hotelli pesumajas ning Laura praktika möödus tänu väga heale inglise keele oskusele hoopis hotelli vastuvõtulauas. Aileni töökohaks oli perefirma restoran Diar il-Bniet, mis on esimene rahvusroogasid pakkuv restoran Maltal, mille tooraine tuleb oma farmist. Ailen: “Minu praktika oli jaotatud erinevate tööde kaupa nädalate peale ära: alustasin raamatupidamise ja laoarvestusega, siis oli köögis praktiline söögivalmistamine ning muidugi ka teenindus. Mind kaasati kõikidesse valdkondadesse, mida restoranis teha tuli. Kõige huvitavam oli köögi osa, sest ma ei teadnud Malta köögist varem midagi. Igapäevane menüü sisaldas pea 40 nimetust ning oli malta keeles.” Kogu oma vaba aja sisustas Ailen loodus- ja kultuuriturismiga - käis läbi kõik Malta kolm saart: Gozo, Comino ja Malta, tegi küla- ja matkateedel rattamatkasid, ujus Malta turistide ja kohalike elanike lemmikrandades, imetles kõige sinisemat vett ja nautis igat päeva selle päikeseriigi toredate elanikega.

Veidi enne Jaanipäeva viis pikk lennureis kaks maaturismi korralduse eriala õpilast kaugele Itaalia saarele Sardiiniasse, et tutvuda kohaliku “agroturismo” ehk meie mõistes siis sealse taluturismi eluga ning kohe peale jaani sõitsid järgmised kaks Soome turismitalu pidamist kaema.

Arvo Tarja ja Anu Udula olid ühed paljudest soovijatest, kellele õnn naeratas ning andis neile võimaluse elada kuu aega ehtsas itaalia perekonnas tehes kõike seda, mis lõunamaises pereturismi ettevõttes igapäevaselt teha tuleb. “Mis saab olla mõnusam, kui jällegi avastada end hommikuvalguses sibulapeenraid rohimas või lükkamas enese ees jänesesõnnikust tulvil käru või tõstmas järjekordset musti nõusid täis pesuresti nõudepesumasinasse… mmm!” räägib Arvo oma praktikakokkuvõttes. Lõppkokkuvõttes võrdles Arvo Sardiiniasse pääsemist  väikese lotovõiduga, sest lisaks kõigele erialasele, said nad ka lähemalt tundma õppida sardi rahvast, kultuuri ning nende tõekspidamisi, köögist ja söögist rääkimata.

Janno Rein ja Kätlin Nõmm maaturismi korralduse erialalt veetsid kolm suvist nädalat hõimurahva soomlaste juures. Nende praktikakohaks oli Kesk Soomes, Ähtäri lähistel paiknev turismitalu nimega Hyvöläntalo. Kui Malta ja Sardiinia olid meie kooli jaoks esmased koostöökogemused, on Hyväläntaloga koostööd tehtud juba neljandat aastat ning seega teadsid praktikandid päris põhjalikult, kuhu nad lähevad.  Tegemist on  pereettevõttega, mis paikneb kauni järve kaldal ning kus pakutakse aastaringset majutust-toitlustust  ja peamiseks tööjõuks ongi pererahvas ise. Janno kirjeldab nende tavapärast tööpäeva: “Igapäevane tegevus algas hommikusöögi ettevalmistusega, millele järgnes laudade koristamine ning nõude pesemine. Pärast külastajate lahkumist tuli toad korrastada ning uutele saabujatele voodid valmis teha. Lisaks veel üldruumide, wc-de ning pesuruumide koristamine. Nendele töödele lisandusid erinevad jooksvad ülesanded sõltuvalt päevast ja vajadusest, näiteks haljastustööd uue sauna juures või peoruumi ettevalmistus .”  Vabal ajal tutvuti Ähtäri loomaaiaga, käid palju jalgrattaga sõitmas ning tutvuti ka teiste turismitaludega.

Turismierialade õpilaste välispraktikahooaeg ei ole veel siiani lõppenud, sest Ele Mägi maaturismi ning Tiina Võsumägi loodusturismi korralduse rühmast alustasid oma kuuajalist praktiseerimist  Sloveenia turismitalus just sellest nädalast. Õpilased esitlevad oma praktikategevusi oktoobrikuise koolinädala jooksul.

Õpilaste vahetuid muljeid välispraktikatest saab lugeda HKHK praktikablogist.

Heli Heimo, välissuhete koordinaator ja projektijuht

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele