Täna avatakse Haapsalus Eesti mastaapseim vabadussõjalaste näitus

Sisestatud: 17.09.2014

Täna kell 15 avatakse Haapsalu kultuurikeskuses Eesti ajaloo mastaapseim näitus „ Vabadussõjalaste mälestuseks“, mis on ettevalmistatud koostöös Riigiarhiiviga ja Haapsalu linnaga. Näitusel esineb ettekandega ajaloodoktor Jaak Valge ja omad selgitused annab ka Riigiarhiivi arhivaar Ivar Kaigu.

Avasõnad ütlevad Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid, Haapsalu linna aukodanik Heino Noor ja Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Arnold Juhans.

Jaanus Karilaidi sõnul on näituse lähteülesanne üldhariv ja anda positiivne tõuge Eesti ajaloo suurimale rahvaliikumise laiemale tunnustamisele. „ Teiseks tuleb varem või hiljem Eesti riigil ametlikult hukka mõista 1934 aasta 12 märtsi riigipööre, kui meie sisepoliitilise ajaloo häbiplekk“ lisas Karilaid. „ Meie enda ajaloost on täna välja rebitud paar väga olulist lehekülge, erakondade võidujooks mälu pärast pole olnud õiglane. Mul on siiralt hea meel, et Eestis on palju inimesi, kes on valmis seisma meie ajaloo õiglasema esitlemise eest,“ ütles Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid

Kõik Eesti Vabariigi kodanikud on oodatud täna kell 15 Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaali.

Näitus on ka otse- ja järelvaadatav www.haapsalu.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele