Algab 12. Matsalu loodusfilmide festival

Sisestatud: 15.09.2014

Kolmapäeval, 17. septembril algab Lihulas 12. Matsalu rahvusvaheline loodusfilmide festival.

Festivalile on üles antud filme 70 maailma riigist. Taas on maailm avardunud – esmakordselt on meil esindatud Afganistani, Gaboni, Namiibia, Ida-Timori ja Süüria filmid.  

Võistlusprogrammi on valitud 29 filmi, mis võistlevad kahes kategoorias: A - Loodus  ja B - Inimene ja loodus.  Filme hindab  žürii koosseisus Oliver Goetzl (Saksamaa), režissöör, möödunudaastane võitja, Murat Yilmaz (Türgi), filmifestivali direktor,  Priit Vesilind (USA), ajakirjanik ja fotograaf, Helen Arusoo, Alex Lotman, Arvo Vilu.

Festivali avaüritus algab  17. septembril kell 18 Lihula kultuurimaja suures saalis, festivalilinastused aga algavad juba hommikul kell 10 lastele suunatud loodushariduse päeva programmiga.  Näitame  filmi „Kimalase saladused“. Kimalastest räägib lastele Eesti Maaülikooli professor Marika Mänd. Sama kavaga laste loodushariduspäev on ka neljapäeval, 18. septembril kell 10 Haapsalu kultuurikeskuse suures saalis.

Festivali avaürituse filmiks oleme tänavu valinud  Brasiilia filmi  „Cerrado udus“. Cerrado on Brasiilia troopiline savann. Film tutvustab vaatajale seda vähetuntud aga ilusat ökosüsteemi. Film on impressionistlik värvi ja valguse tants, loomise müüdi illustratsioon ürgsete elementidega - vee ja tule, välgu ja vihmaga. Samas elavad ka sel maastikul loomad. Originaalmuusika.

Festivali ajal toimub ka ümarlauakeskustelu, millel seekord keskendume kotkastele. Külalisteks on Poola Linnuühingu liikmed, kohal on ka Eesti kotkaklubi.

Festivalifilme saab tänavu vaadata kahes saalis. Lihula kultuurimaja suures saalis linastub võistlusprogramm, kultuurimaja peeglisaalis lisaprogramm. Lihula mõisa ühes saalis seatakse üles nonstopkino anima- ja lühifilmide kavaga.

Võistlusprogrammi filmid tõlgitakse vaatajatele (peatelefonidesse) eesti keelde, ülejäänud filmid linastuvad originaal- või inglise keeles. Lisaks on festivalil, nagu ikka, ka videoraamatukogu, kus soovijad saavad festivalifilme iseseisvalt monitoridelt vaadata.

Osa festivalist kulgeb Haapsalus. Tänavu linastuvad filmid Haapsalu Iloni imedemaa saalis neljapäevast pühapäevani.

Uudiseks on Tallinna kaasamine festivalilinnaks. Tallinna Loomaaia uue keskkonnahariduskeskuse (Ehitajate tee 150) saalis linastuvad festivalifilmid kolmel päeval, 19.-21. septembril. Täpsem info www.tallinnzoo.ee.

Juba traditsiooniliselt on festivalil oma osa ka loodusfotograafial. Üles pannakse 9 loodusfotonäitust.  

Laupäeval, 20. septembril on fototöötoad  ja muud fotoüritused Lihula  mõisas, peaesinejateks Mauri Leivo ja Kimmo Ohtonen.

Lihula mõisa ühes saalis on eksponeeritud ehetenäitus „Sümbioos“, kus kunstnikud  Kai Kubja, Kadi Kübarsepp, Merilin Tõnisoja, Ivi Talzi, Viktorija ja Vello Lillemets on vorminud loodusest ammutatud ideed käega katsutavatesse materjalidesse - metalli, savisse, puitu, paberisse.

Koos Lääne Eluga  üllitame jälle festivali ajalehe MAFF, mille kaheksal leheküljel tutvustatakse festivali, osavõtjaid ja filme.

Festivali auhinnatseremoonia toimub laupäeva, 20. septembri õhtul kell 18. See annab võimaluse demonstreerida pühapäeval, 21. septembril kõiki auhinnatud filme uuesti.

 

Info festivali kohta, festivaliürituste ja filmilinastuste kavad festivali kodulehel: www.matsalufilm.ee

Filmiprogrammi juht  Ago Ruus, tel. 5056 691,              e-post agoruus@gmail.com
fotoprogramm – Heiko Kruusi, tel. 5648 3480,              e-post heiko@vanameister@pri.ee,       majutus ja logistika – Saima Soobard, tel. 5209 516,    e-post saimasoobard@gmail.com

 

FOTOD ALLALAADIMISEKS FESTIVALI KODULEHEL http://www.matsalufilm.ee/, http://www.matsalufilm.ee/festival/press.html

Tere tulemast 12. rahvusvahelisele Matsalu loodusfilmide festivalile!

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele