Matsalu Loodusfilmide Festivali loodushariduspäev

Sisestatud: 12.09.2014

18. septembril toimub Haapsalus õpilastele loodushariduspäev, kus näeb filmi ning saab osaleda õpitubades.18. septembril algusega kell 10.00 Haapsalu Kultuurikeskuses.
Enne filmi „Kimalaste saladused“ sissejuhatav tutvustus Eesti Maaülikooli professorilt, sotsiaalsete putukate spetsialistilt Markia Männilt.


Film „Kimalaste saladused“. 2014 Austria, Kurt Mündl. 50 min.

Nad on pontsakamad, karvasemad ja palju laisemad kui mesilased. Nad on hulga vähem agressivsed ja aukartustäratavad kui vapsikud. Võrreldes mesilastega on need sotsiaalsed putukad olnud pikka aega vähe uuritud, kuigi nad on kodus parasvöötmes kogu põhjapoolkeral ja Lõuna-Ameerikas. Mõned troopilised liigid moodustavad mitu aastat kestvaid kolooniaid, mujal rajab Ema igal kevadel uue. Nii jäävad need pered väikeseks - umbes 80 isendit kümnete tuhandete asemel - ka ei ole neil vaja varuda nektarit talveks - asjaolu, mis on hoidnud meegurmaane eemale nende sageli maa-alustest pesadest.

Küsimustele vastab Marika Mänd.

Kell 11.30 alustavad töötoad Haapsalu Kultuurikeskuses. Võimalus valida nelja erineva töötoa vahel.


1. Roheline Draama – Anne Andrejev, Triin Tarv (kestvus 1h)

Töötuba on mõeldud algklasside õpilastele. Mängitakse vahvaid keskkonnamänge ning meisterdatakse taaskasutatud materjalidest põnevaid asju. Samuti arutletakse mis on prügi, kuidas sellega toimetada ja mida sellest teha saab. Õpituba annab lastele mõistmise teadlikust tarbimisest ja õpetab säästma ja hoidma loodust.

Töötoas osalejate arv piiratud ja vajalik eelnev registreerumine aadressil liigubjaloob@gmail.com


2. Meisterdamise, looduspiltide värvimise ja herbaariumi tutvustamise töötuba – Bõlina, Bereginja (kestvus 2h). Eelregistreerimist pole.


3. Kimalase nokatsi valmistamise töötuba – Haapsalu Noorte Huvikeskus. Eelregistreerimist pole.


4. Kunst – Aide-Leit Lepmets (kestvus 2h)

Töötoas osalejate arv piiratud ja vajalik eelnev registreerumine aadressil aideleit@gmail.com

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele