Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž leidis Siberist koostööpartnerid

Sisestatud: 05.09.2014

Augusti viimasel nädalal siirdus 3000 km kaugusele Siberisse Tjumeni linna koostöövõimalusi otsima Tallinna Ülikooli ja Haapsalu Kolledži delegatsioon eesotsas rektor Tiit Landiga.

26-30.08.2014 viibis Tjumeni Riiklikus Ülikoolis delegatsioon koosseisus Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, Haapsalu Kolledži direktor Triin Laasi, Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse (TERE KK) direktor Talis Vare ning muda tootearenduslabori juhataja Silver Saarik.

Tegemist ei olnud ülikoolide vahelise esmakontaktiga. Tjumeni delegatsioonid on külastanud varasemalt mitmel korral nii Tallinna Ülikooli kui viibinud Haapsalu Kolledžis ning saanud ülevaate sellest, millised on meie ülikooli tegevusvaldkonnad. Tallinna Ülikooli tasandil oligi tegemist rektori vastuvisiidiga, tutvumaks kohapeal Tjumeni Riikliku Ülikooliga ning arutamaks võimalikke ühistegevusi õppe- ja teadustöö valdkonnas. 

Lisaks üldisele kontaktile oli Haapsalu Kolledži ja TERE KK esindajatele huvipakkuvaks valdkonnaks sealsed loodusvarad muda ja turba näol, mille uurimisele ning raviotstarbelise kasutusala laiendamisele on pühendunud komepetentsikeskuse üks uurimissuund. 

Tjumeni piirkond on tuntud rikkalike loodusvarade poolest - lisaks naftale ja maagaasile, mida aktiivselt kasutatakse ja teaduslikult uuritakse, on piirkonnas pea 300 järve, mille mudavarusid kuigivõrd ei kasutata ning mille võimalike raviomaduste kohta puudub üksikasjalik teave. Ühe koostöösuunana on kompetentsikeskus valmis nõustama Tjumeni kolleege kohalike mudamaardlate uurimisel ning uudsete mudaravi meetodite kasutuselevõtul nii taastusravis kui heaoluteenuste pakkumisel. Konkreetse ideena soovitatakse Tjumeni piirkonna spa-del kombineerida ravimuda kohaliku mineraalveega, saavutamaks tõhusamat raviefekti.

Koostöökohti TJumeni Riikliku Ülikooliga nähakse ka õppe- ja teadustöö pinnalt eelkõige õpetajakoolituse ja tervisedenduse valdkonnas.

Visiidi käigus külastati lisaks Tjumeni Riiklikule Ülikoolile ka Tjumeni Tehnokeskust ja Tjumeni Tervisemaja. Samuti külastati Tjumeni oblastis asuvat teist olulist keskust Tobolski linna, kus kohtuti Tobolski linnapeaga, tutvuti Tobolski Pedagoogilise Akadeemia tegevusega ja külastati Tobolskis asuvat Siberi ainukest kremlit.

Külaskäiku kajastas ka Tjumeni televisioon, mille reportaaži on võimalik näha siit.

 

 __thumb_-2-1_vaike(3).jpg   __thumb_-2-2_vaike(2).jpg

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele