SELJAKOTID SELGA! AUGUST ON MATKAKUU!

Sisestatud: 12.08.2014

Käesoleval liikumisaastal tähistatakse augustis Matkakuud ja mille tähtsündmuseks on 15.-24. augustil toimuv üle-eestiline matkanädal.

Esimest korda korraldatava matkanädala programm koosneb rohkem kui 25 üritusest, mille seast leiab nii suur kui ka väike matkahunt meelepärase retke, või matkaga seotud tegevuse. Kümne päeva jooksul toimub nii lihtsamaid retki parkmetsades kui ka elamuste rikkaid räätsamatku rabas, rattamatkasid, õppereise giididega, retki kanuude ja süstadega veekogudel, mängitakse seiklusmänge ja geopeitust, toimuvad koolitused, loengud, arutelud, filmiõhtud jne jne.

Matkanädala idee autor ja peakorraldaja on Tiit Pikk. Mees, kelle igapäeva töö on seotud hoonete ehituse ja energiatõhususe valdkonnaga, kuid looduses viibimine ja matkamine olnud tema jaoks juba aastaid olnud üheks vaba aja lemmiktegevuseks. Matkanädala korraldamist peab Tiit põnevaks väljakutseks „Mõte matkanädala korraldamiseks tekkis seoses liikumisaastaga, kuivõrd kutsub ju ka liikumisaasta inimesi ülesse rohkem looduses liikuma. Sellisel kujul korraldatava üleriikliku matkaaktsiooni korraldamine on hea võimalus looduses liikumise mitmekülgsetele võimalustele rohkem tähelepanu osutada.“, rääkis Pikk ja lisas: „Ühele perioodile koondatud erinevate matkade korraldus on hea võimalus lihtsalt demonstreerida, et matkamine sobib kõigile. Kui kõndida ei meeldi, saab matkata ratta või kanuuga, kui metsateed tunduvad igavad võib minna rabasse, kui otsitakse rohkem adrenaliini ja seiklusi, siis on looduses võimalik mängida erinevaid seiklusmänge, geopeitust jne. Lisaks on matkanädala suur pluss ka see, et matkamise erinevaid võimalusi ja üritusi kajastav info on koondatud ühte interneti keskkonda ja see aitab inimese jaoks muuta otsustamise lihtsamaks. Inimese enda teha jääb vaid valiku tegemine, registreerimine ja matka alguspunkti minek.“

Matkanädalat aitavad nõu ja jõu, kogemuste ja kontaktidega Eesti Matkaliit, Keskkonnaamet, Riigimetsa Majandamise Keskus ja Liikumisaasta 2014.

Matkanädala ürituste korraldajateks on toredad ühingud, ettevõtted, vabatahtlikud ja organisatsioonid, kelle kõigi kohta leiab täpsemat infot juba matkanädala kavast http://www.matkanadal.ee. Aktsiooni korraldajad loodavad, et programmiga on lähiajal liitumas veel 5-10 üritust. Kavas on nii tasuta üritusi kui ka sümboolse osalustasuga tasuga üritusi.

Kuna matkad on kõik huvitavad ja enamasti on ka osalejate arv piiratud, siis soovitatakse enda jaoks sobivale üritusele registreerida võimalikult aegsasti. Matkama võib tulla nii üksi kui ka koos sõpradega.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Kõike põnevat ja hääd matkaelamust 

 

Tiit Pikk 
Matkanädala peakorraldaja 
52 53 868 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele