Talharpat tutvustav üritus maalilisel Vormsi saarel

Sisestatud: 11.08.2014

Kas tead, mis pill on talharpa ehk Hiiu Kannel? See imeline pill on põlvede vahel hoitav ja poognaga mängitav keelpill. Vormsil kandis see talharpa nime, kuid sarnaseid pille on mängitud mitmel pool põhjamaades. Näiteks Karjalas nimetati neid jouhikko.


Kohtumispaika ei tohi muuta! Ka sel aastal kohtume taas Vormsi saarel, juba seitsmendat korda. Hiiukandle laager on koht kuhu on oodatud nii vilunud pillimehed kui ka need, kellel hiiu kandlega varasem kokkupuude tagasihoidlik. Päevasel ajal toimuvad õpitoad mitmes rühmas, kus algajad omandavad hiiu kandle mängimise esimesi oskuseid, kogenumad aga õpivad uusi lugusid ja lihvivad oma stiili ning tehnika oskusi.

Õpitubadele lisaks toimuvad väljasõidud erinevatesse Vormsi küladesse ning vabas vormis koosmängimised, kus jagatakse üksteisega repertuaari ja mängutehnilisi tähelepanekuid. Õhtuti toimuvad kontserdid ja meeleolukad jämmid, kus tosinkond koosmängivat hiiu kannelt lõkke, tantsu ja laulu koosmõjul loovad ootamatuid seadeid ja tõlgendusi tuntud ja tundmatutest pillilugudest.

Päevane õppetöö toimub Hullo koolimaja ruumides (Hullo külas), kuid ööbimine on sel aastal saare teises tipus Söderbys. Laagrilisi sõidutab mikrobuss, sportlikumatel soovitame kaasa võtta jalgratta (ööbimiskoha ja Hullo keskuse vahemaa 8km).

Registreeru laagrisse siin:

Regisreerimine lõpeb 11. augustil 2014.
Kohtade arv on piiratud. Ootame kursuslasi laagrisse oma hiiukandlega.
Laagri koht fikseerub pärast osalustasu (25 eur) laekumist ülekandega MTÜ Vormsi Kultuuriühing arvele SEB 10220111739014.

Osalustasu: 25 eurot (sellele lisanduvad kulud transpordile, ööbimisele ja söögile)

Ööbimisvõimalused: Majutus Söderbys (sealsamas külas ööbivad ka õpetajad ja toimuvad õhtused tegevused). Majutus tubades oma magamiskotiga 6,00 eurot/ öö. Telkimine 2,00 eurot/öö. Pesemisvõimalus saunas. (maksmine sularahas kohapeal vastavalt ööbimise päevade arvule). Muud Vormsi majutusasutused http://vormsi.ee/avasta-vormsi/veel-testi

Juhendajad:

Ilkka Heinonen (Soome)
Krista Sildoja
Janne Suits
Marko Veisson

Transport:

Praami graafik ja pileti broneerimine: www.veeteed.com
Soovitame tulla praamiga Rohukülast Svibysse kolmapäeval 20. augustil 18:15 ja lahkuda Svibyst Rohukülla pühapäeval 24. augusti õhtupoolikul 15.05 või 17:05. Autodega tulijatel soovitame kindlasti broneerida praamil autokoht varakult, kuna pühapäeval on tagasisaamisega alati kitsas.

Festivali kontsertprogramm

Täpsem info:
Marko Veisson (kursuse sisu) veisson@ut.ee, 55588605
Krista Veisson (olme) krista@vormsi.ee, 53029425

Teadmiseks!
Toidupood asub ainult Hullo asulas.
Soovitame varuda ka sularaha, kuna saarel sularahaautomaati ei ole.
Sellest aastast on saarel ka bensiinitankla.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele