Täna algab elektrooniline hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskustes

Sisestatud: 15.05.2014

Alates tänasest saab anda oma hääle Euroopa Parlamendi valimistel: kell 9.00 algas elektrooniline hääletamine ja kell 12.00 hääletamine maakonnakeskustes.

Maakonnakeskustes saab hääletada 15.-18. mai kell 12:00-20:00, elektrooniline hääletamine lõpeb 21. mail kell 18:00. 

Maakonnakeskuses on võimalik hääletada sõltumata isiku registrijärgsest elukohast. Igas maakonnakeskuses on avatud vähemalt üks valimisjaoskond, Tallinnas on neid 9 ja Tartu linnas 6. Jaoskondade täpsemad asukohad leiab Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehelt http://www.vvk.ee. 

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil http://www.valimised.ee. Soovi korral saab interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel 19.-21. maini valimisjaoskonnas. Oma elektroonilise hääle kohalejõudmist on võimalik kontrollida nii Androidi, Windows Phone'i kui ka iOS operatsioonisüsteemi nutiseadmetega. Valimispäeval, 25. mail häält enam muuta ei saa. 

Eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades toimub 19.-21. maini. Sel perioodil saab hääletada nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool oma elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas. 

Valimispäeval, 25. mail saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele