Haapsalu Kolledž kutsub tervisehuvilisi seenioride mudapäevale

Sisestatud: 14.05.2014

TLÜ Haapsalu Kolledži sünnipäevanädala raames toimub 21. mail seenioride mudapäev täis huvitavaid esinejaid, arutelusid ning tegevusi.

Mudal on Haapsalus oluline roll. On üldteada fakt, et mudaravi on oluline ja tähtis raviviis, aga samas kuuleme ikka ja jälle kodanikke esitamas meile küsimusi "mis selles mudaravis siis ikka nii kasulikku on?". Ravimuda uurimiseks ja selle mõjude hindamiseks on loodud TLÜ Haapsalu Kolledži juurde Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni kompetentsikeskus (TERE KK), kus on mitme aasta jooksul uuritud muda raviomadusi. Juba on meil ette näidata olulisi teadusuuringuid ja nende tulemusi, ning muda kasutamiseks arendatud disaintooteid nagu näiteks käte mudavann. 

Kolledži roll ei ole vaid õppe pakkumine, vaid ka maakondlik arendustegevus ja kohaliku kogukonna kaasamine. Sel aastal otsustasimegi pöörduda kõige väärikamate poole, et jagada väikest osa meie tööst -   21. mail korraldame oma sünnipäevanädala ürituste raames seenioride mudapäeva. 
Mudapäeva kava:

12.30 - 13.00 -  tervituskohv.
13 - 15.00  - loeng "Ravimuda leiukohad, muda kasutamise võimalused erinevate terviseprobleemide korral, erinevad mudatooted" - dr Viiu Tuulik, TERE KK mudavaldkonna juht.
Loengule järgneb arutelu ja ekskursioon kompetentsikeskuse laborites. Samuti on mõnel teist võimalik proovida muda kätevanni. 
15 - 16.00  - Tervisejuhi eriala tudengid viivad läbi erinevaid tervisemõõtmisi (vererõhk, pulss, kehamassi indeks) 
Kohal on massöörid, kes pakuvad massaaži muda massaažikreemiga (tasu eest).

Olete kõik väga oodatud!

Palume registreerida tel 4720246 või e-posti teel: info@hk.tlu.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele