Läänlased olid üliedukad vabariiklikul geograafiaolümpiaadil

Sisestatud: 13.05.2014

9.-10. mail toimus Võrus geograafiaolümpiaadi lõppvoor. Läänemaalt olid kutsutud Andres Pärnpuu, Teet Saar, Piia Tomingas, Ketlin Valgenberg Haapsalu Põhikoolist, Heini Heinlaid Lihula Gümnaasiumist ja Marius Saak Läänemaa Ühisgümnaasiumist.

 

8. klassi arvestuses saavutas esikoha Andres Pärnpuu ja pälvis I järgu diplomi 9. klassi arvestuses oli parim Teet Saar ning pälvis I järgu diplomi Gümnaasiumi 10.-12. klassi  õpilased võistlesid ühes vanuseklassis  ning  Marius Saak (11.kl) saavutas III koha ja sai III järgu diplomi omanikuks.

 

Võistluse konkurents oli väga tihe, sest osalema olid kutsutud kõikide maakondade parimad ehk kõik lõppvooru jõudnud on tegelikult võitjate hulgas.

 

8. klassi võistlus koosnes kirjalikust ülesannete voorust (koos atlasega) ja maastikuvoorust ning kõigile põhikooliõpilastele oli ka viktoriin Võru maakonna tundmise kohta (kaart, loodus, kultuur, majandus jms).

 

9. klassi osas  toimus töö arvuti-keskkonnas (kaartide, skeemide, piltide valikvastused ning  analüüsi ja arutlust eeldavad avatud küsimused). Maastikuvoorus tuli osata liikuda kaardi abil: leida õiged objektid ja need kaardile kanda; määrata asimuut ja selle abil liikuda; mõõta kaudsete vahenditega vahemaid, objektide kõrgust, pinnavormide suhtelist kõrgust ja nõlvakallet; kirjeldada maastikku ja tunda kivimeid jne.

 

Gümnaasiumi osas oli maastikuvõistlus  ühendatud planeerimisülesandega ning vabavastustega teooriavoor toimus arvutikeskkonnas.

 

Kõik Läänemaad esindanud õpilased olid väga tublid - suur aitäh teile! 

 

Ning tänusõnad nende õpetajatele, Haapsalu Pk õpilaste õpetaja on Reet Tuisk, Lihulas Sirje Viita ning Läänemaa Ühisgümnaasiumis Imbi Raudkivi.  Palju õnne!

 

 

 

Anneli Vaarpuu

 

 

Lääne Maavalitsus

Haridus- ja sotsiaalosakond

Juhataja asetäitja

Anneli.vaarpuu@laane.maavalitsus.ee

472 5640

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele