HKHK sõlmis koostöölepingu Peterburi Turismikolledžiga

Sisestatud: 25.04.2014

Haapsalu Kutsehariduskeskus allkirjastas 21.aprillil koostöölepingu Sankt Peterburi Turismikolledžiga, et arendada rahvusvahelist koostööd kutsehariduses.


 

 

 

Lepingu kohaselt vahetatakse kogemusi õppe- ja kasvatustöö küsimustes; viiakse läbi õpetajate stažeerimisi ja õpilaste praktikaid; kaasatakse partnereid turismi-, majutus- ja toitlustusteeninduse valdkonna konverentsidele ja seminaridele ning korraldatakse ühisüritusi turismi, kultuuri ja spordi vallas. 

Sankt Peterburi Turismikolledž on eesrindlik kutsehariduskeskus, kus õpib ligikaudu 2500 õpilast, kellest enamik omandab teadmisi turismi-, majutus- ja toitlustuserialadel. Kool peab oluliseks tööturu nõuetele vastavate kvalifitseeritud spetsialistide koolitamist, kelle oskused vastaksid rahvusvahelistele standarditele ning on seetõttu väga huvitatud sidemete loomisest erinevate riikidega.

Projektide toel on kaasaegse tehnoloogia ja töövahenditega sisustatud mitmed õppeklassid, nagu näiteks õppeköök, keemialabor toiduanalüüside tegemiseks ja kassaparaadid müügitöö klassis. Juba sügisel on oodata Peterburi kutseõppeasutuse töötajate vastuvisiiti Haapsallu. 

Haapsalu Kutsehariduskeskusel on traditsiooniks saanud, et iga õppeaasta lõpus viiakse läbi ekskursioon mõnda Eesti piirkonda, kus külastatakse ka kohalikku kutsekooli. Seekord otsustati reisida piiri taha Peterburgi, et tutvust teha naaberriigi vaatamisväärsuste ja kutseharidusega. Bussitäis HKHK töötajaid nautis lihavõttepühade ajal Neevalinna kultuuri ja arhitektuuri ning suurepärast kevadilma.

Fotol HKHK direktor Ingrid Danilov ja Sankt Peterburi Turismikolledži direktor Svetlana Antonovna (paremal).

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele