Eesti tähistab Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumise 10. aastapäeva kogupereüritusega

Sisestatud: 25.04.2014

Sel aastal möödub 10 aastat Eesti liitumisest NATO ja Euroopa Liiduga. Aastapäeva puhul korraldab Euroopa Komisjon koostöös Euroopa Parlamendi, ELi saatkondade ja riigikantseleiga 1. mail Vabaduse väljakul Euroopa päeva, mis on kogu perele mõeldud meelelahutuslik sünnipäevapidu.

 

Tasuta kogupereürituse avab kl 11 Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. Sellele järgneb ajaloolise ühispildi tegemine koos presidendiga Vabaduse platsil, kuhu on oodatud kõik 10-aastased lapsed, kes sündisid 2004. aastal, mil Eesti astus NATOsse ja Euroopa Liitu. Seejärel kuulutab Eesti Euroopa Liikumine välja aasta eurooplase.

 

Vabaduse väljakule on üles seatud õpilasfirmade turg, kus noored pakuvad oma kaupu ja teenuseid ning tutvustavad oma müügistrateegiat Euroopa ühisturul läbilöömiseks. Parimat õpilasfirmat ootab 1 000-eurone auhinnatšekk.

 

Vabaduse väljaku lavaprogrammi juhivad Urmas Vaino ja Nele-Liis Vaiksoo. Kogu päeva läbib laval toimuv Urmas Vaino jutusaade, mille jooksul käivad temaga vestlemas põnevad külalised. Pärastlõunal kell 15 algab meelelahutuslik kontsert „Peeter Oja 10 aastat Euroopas“ ning lavale astub Anti Kammiste bänd koos tuntud solistide Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo, Kaire Vilgatsi, Dagmar Oja ja teistega.

 

Päeva jooksul saab külastada Euroopa Liidu liikmesriikide saatkondi ja Euroopa Liidu maja. Sarnaselt varasematele aastatele mängitakse Euroopa päeva raames orienteerumismängu läbi kesklinnas asuvate välisriikide esinduste. Mängus osalejate vahel lähevad loosi reisitšekid väärtuses 300 eurot, 700 eurot ja 1 000 eurot.

 

Lapsed saavad lustida avaral lastealal koos kloun Vedruga, üles on seatud soovide puu, tegutsevad  näomaalijad ning jagatakse õhupalle. Sportimiseks on üles seatud batuudid ja meisterdamisnurgad ootavad käsitööhuvilisi. Igal täistunnil toimub improvisatoorne koolitund, mida viivad läbi Improteatri näitlejad ja koolitajad koos Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi õpilastega.

 

Euroopa päevaga tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva, milleks loetakse 1950. aasta 9. maid, mil Robert Schuman esitas nn Schumani deklaratsioonina tuntud Euroopa ühendamise idee. Euroopa päev kuulub koos Euroopa Liidu lipu, hümni, moto ning ühisrahaga Euroopa sümbolite hulka. Eestis korraldab Euroopa päeva üritusi Euroopa Komisjoni esindus Eestis koos Euroopa Parlamendi Infobürooga. Sel aastal toimuvad Euroopa päeva üritused 1. mail, et tähistada samal ajal ka 10 aasta möödumist Eesti ühinemisest Euroopa Liidu ja NATO-ga.

 

Lisainfo:
Maris Ilves

Tel: 51 80 767

Maris.ILVES@ec.europa.eu

www.euroopapäev.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele