Lääne Maakonna Keskraamatukogu tähistab raamatu ja roosi päeva

Sisestatud: 16.04.2014

Lääne Maakonna Keskraamatukogu kutsub sündmusele "Leia aega raamatu jaoks" - raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil kl 17.00-20.00 Haapsalu Kultuurikeskuse fuajees (Posti 3).


23. aprillil tähistatakse üle maailma rahvusvahelist raamatu ja roosi päeva, mis sai alguse 1930. aastatel Barcelonas, kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas, süvendada inimeste lugemisharjumust ning ühtlasi tõsta raamatumüüki – nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu. Alates 1998. aastast tähistatakse seda päeva ka Eestis.

 

Raamatukogu sündmus „Leia aega raamatu jaoks“- raamatu ja roosi päeval, toimub 23. aprillil kell 17.00-20.00 Haapsalu Kultuurikeskuse fuajees, mille programm sisaldab aega raamatute lugemiseks, kohtumiseks luuletaja Kristiina Ehini ja muusik Silver Sepaga ning Ernst Enno jutustamiskonkurssi parimate gümnaasiuminoorte lugude kuulamiseks.

 

Koostöös Samaaria kauplusega luuakse fuajeesse mitmed õdusad lugemispesad, kus raamatuid lugeda või teed ja kohvi nautida. Kes meisterdab kohapeal paberroosi, osaleb ettelugemisel või kingib raamatukogule nimekirjast sobiva raamatu, saab tänutäheks vastu päris roosi, mis tuleb partneritelt Flamingo ja Beguta lillepood. Kohapeal on avatud kohvik ja sissepääs on kõigile tasuta.Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapitali Läänemaa Ekspertgrupp, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Haapsalu Linnavalitsus. 


Täpne programm ja raamatukogule vajalike raamatute nimekiri on vaadeldav raamatukogu kodulehel: http://www.lib.haapsalu.ee/

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele