Tuleohutuskontrollid näitasid pea igas neljandas kontrollitud kodus puudusi

Sisestatud: 09.04.2014

Päästeameti tuleohutusjärelvalve inspektorid kontrollisid märtsikuus kodude tuleohutust. Intensiivse kontrollperioodi jooksul jõuti üle vaadata kokku 854 eluruumi, millest 244 kodul esines puudusi. Lisaks suitsuanduri olulisusele peavad inimesed rohkem tähelepanu pöörama ka küttesüsteemide hooldusele.


Igas kuuendas kontrollitud kodus oli probleeme suitsuanduriga. Peamiselt suitsuandur puudus, oli unustatud patareid vahetada või oli valesti paigaldatud. Kahjuks aga näitab kurb statistika, et tänavu tuleõnnetustes hukkunute elupaikades ei ole olnud just töökorras suitsuandurit, mis oleks tulekahjust piisavalt vara teada andnud ning hoidnud sellega ära kurvad tagajärjed.
 
Tuleohutusjärelvalve osakonna juhtaja Rait Pukki sõnul olid märtsikuus läbi viidud tuleohutuskontrollid üks osa terve aasta läbiviidavatest tegevustest eluruumide tuleohutusalase olukorra parandamiseks. „Juba viis aastat kohustuslik suitsuandur ei tohiks kellelegi üllatusena tulla. Rahul ei saa olla ka küttesüsteemide hooldusega, milles tuvastati puudusi kokku 121 korral. Inimesed peavad mõistma, et praod korstnajalas ja küttekehas, ohutusplekkide puudumine või katkised ahjuuksed on tõsine tuleohuallikasmillest sageli ka tulekahjud alguse saavad,“ täiendas Pukk.
 
Päästeamet tegi rikkumiste kohta 153 ettekirjutust ning alustas 24 väärteomenetlust. Elanikele kuuluvatest eluruumidest ei olnud tuleohutusnõuded täidetud 23%, sotsiaalpindadest 35% juhtudest.
 
Tuleohutusjärelvalve osakonna juhataja rõhutab, et tuleõnnetusi peab ennetama. „Tuleb aru saada, et tuleohutusnõuetest kinnipidamine peab olema ikka iga inimese enda huvi. Ohutus ei sõltu mitte reageerivate päästemeeskondade kaugusest ja kohalejõudmise kiirusest, vaid tuleõnnetuse ärahoidmisest või kiirest avastamisest.“
 
Päästeamet tuletab meelde, et kontrolle viiakse läbi aastaringselt, mille käigus veendutakse kohustusliku suitsuanduri olemasolus, kuid vaadeldakse ka kütte- ning elektrisüsteemide tuleohutust.
 
Täpsem märtsikuu kontrollide ja tuleõnnetuste statistika manuses.
 
Lisainfo:
 
Liina Reinsaar
Päästeamet
Kommunikatsiooniosakond
ekspert
E-mail liina.reinsaar@rescue.ee 
Lauatelefon 628 2085

Mobiil 517 7601
 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele