Palgavisioon kutsub arutlema soolise palgalõhe üle

Sisestatud: 09.04.2014

10. aprillil tähistatakse võrdse palga päeva. Eesti eri paigus toimub 15 arutelu, kuhu on oodatud osalema kõik huvilised. Veebiülekandega Delfis ja telefonilülitustega seotakse maakondlikud sündmused üheks Palgavisiooniks.

Arutelud palgalõhe üle toimuvad sotsiaalministeeriumi eestvedamisel. Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Rait Kuuse sõnul on sooline palgalõhe Eestis tõsine probleem. „Naised teenivad meestest 30% vähem ning paraku on see suurim erinevus meeste ja naiste palkades Euroopas. Palgalõhe mõjutab elukvaliteeti nii praegu kui väljendub ka pensionide suuruses tulevikus,“ möönis asekantsler.  „Võrdse palga päeval kutsume üheskoos arutama, mis põhjustab sissetulekute ebavõrdsust ja kuidas seda olukorda lahendada,” lisas Kuuse.
 
Soolisel palgalõhel on mitmeid põhjuseid: sooline jaotumine hariduses ja tööturul, töö- ja pereelu ühitamise raskused, iganenud personalipraktikad. Kas see on probleem, kui naised teevadki meestest erinevaid töid, mille eest makstakse vähem? Aga see, kui sama töö eest makstakse mehele rohkem? Miks väärtustatakse ühiskonnas ühte elukutset rohkem kui teist? Millist hinda maksavad nii mehed kui naised ebavõrdsete sissetulekute eest? Need ja teised küsimused võetaksegi 10. aprillil arutelule 15 linnas üle Eesti.
 
Arutelud toimuvad Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis või Võrus ning algavad igal pool kell 14:36. Nimelt saaks just sel kellaajal otsa kell 9 algav naiste tööpäev, kui nende tööd hinnataks meeste omaga võrdselt.
 
Enne Tallinnas Swissotelis toimuvat ja veebi kaudu üle Eesti nähtavat arutelu räägib palgalõhest Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse juhataja Reet Laja. Parimatest praktikatest ettevõtluses räägivad Merje Laasi Microsoft Baltikumist ning ettevõtja Klaas-Jan Reincke.
 
Tallinnas osalevad aruteluringis Kultuuriministeeriumi nõunik Yoko Alender, linnasekretär Toomas Sepp, Microsoft Balti personalijuht Merje Laasi, Terve Eesti SA juht Hannes Lents, ajakirjanik Krister Paris ning kolm Tallinna Inglise Kolledži õpilast.
 
Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond.
 
Aruteludele registreerimine ja toimumiskohad:
 
Palgavisiooni leht Facebookis:
 
 
Parimat,
Armo Vask
Sotsiaalministeerium
teavituse peaspetsialist
Tel: 626 9304
Mob: 5666 8581

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele