Verekeskus tuleb taas Haapsalu Kutsehariduskeskusse!

Sisestatud: 09.04.2014

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 16. aprillil kella 11.00-15.00 Haapsalu Kutsehariduskeskuses (Ehitajate tee 3, Uuemõisa) toimuvale doonoripäevale.

 

 


„Hea tunne on taas Haapsallu tulla. Ootame väga doonoritega kohtumist, sest Haapsalu doonorid on sellised vahvad inimesed, kes igal korral on meie doonoripäevi rohkearvuliselt väisanud“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

 

Viimati käis PERHi verekeskus Haapsalu Kutsehariduskeskuses eelmise aasta lõpus 11. detsembril, mil doonoripäevi külastas 62 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 51 doonoril ning esmaseid vereloovutajaid oli kogunisti 23. Kokku saime pea 23 liitrit hinnalist verd.

 

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

 

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele