Alustab projekt „Naiste kaunis rahvariie vene ja eesti kultuuris“

Sisestatud: 31.03.2014

MTÜ Eesti-Vene Rahvakultuurikeskus BEREGINJA korraldab koostöös Lääne Maakonna Keskraamatukogu ja MTÜ Haapsalu Käsitööseltsiga 2014. aasta jooksul mitmeid näitusi, loenguid ja õpitubasid, seda projekti: „Naiste kaunis rahvariie vene ja eesti kultuuris“ raames. Projekti toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Projekti eesmärgiks on tutvustada vene ja eesti kogukonnale mõlema rahvuse naiste rahvariiete kandmise kombestikku. Üldisemas mõttes on tegemist integratsiooniprojektiga, sest lisaks rahvariiete ja rahvakultuuri tutvustamisele ning uutele teadmistele ja oskustele arendatakse omavahelist suhtlust ja käsitööteemalise spetsiifilise sõnavara keeleõpet.

Esimeseks sündmuseks on laupäeval, 5. aprillil kell 11.00 keskraamatukogus avatav näitus „Linnatanu ehk oub ja teised meie esiemade peakatted“, mis sisaldab SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide kogust saadud linnatanusid ehk oube ja käsitööseltsi liikmetele kuuluvaid Eesti rahvariide juurde käivaid naiste peakatteid. Näitusele järgneb kell 12.00 oubide tegemise õpituba, mida juhendab Maie Kliss. Õpitubades on kuni 15 kohta, seetõttu tuleb eelnevalt registreerida, osalistele tasuta.

 

Maikuus toimub näitus ja loeng-seminar vene naiste ja neidude rahvuslike peakatete teemal. Sellele järgneb taas praktiline õpituba, mida juhendab Natalja Jampolskaja. Projekt jätkub sügisel.

Õpitubadesse registreerimine toimub raamatukogu kaudu, tel: 472 4492 või e-maili teel: marika@lib.haapsalu.ee.

 

Lisainfo näituste, loengute ja õpitubade kohta leiab raamatukogu kodulehelt: http://www.lib.haapsalu.ee/

 

 

Projekti juht:

Natalja Jampolskaja

MTÜ Eesti-Vene Rahvakultuurikeskus BEREGINJA

Juhatuse liige

Mob: 515 0415

E-mail: natalja.jampolskaja@mail.ru

 

 

Kontaktisik:

Marika Matvei

peaspetsialist lugejakoolituse alal

Lääne Maakonna Keskraamatukogu

Posti 3, Haapsalu

Tel: 472 4492

E-mail: marika@lib.haapsalu.ee

 

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele