Maavanem kutsub Läänemaa ettevõtjaid üles andma 2. ülestõusmispühal töötajatele vaba päev

Sisestatud: 28.03.2014

Aasta alguses tegi Lääne Maavalitsuse ja EELK Lääne praostkonna vaheline koostöökomisjon Vabariigi Valitsusele ettepaneku algatada pühade ja tähtpäevade seaduse muudatus eesmärgiga muuta ülestõusmispühade 2. püha riigipühaks ja vabaks päevaks.

Veebruaris saadi tollaselt justiitsministrilt Hanno Pevkurilt vastus, kus oli öeldud, et tööandja võib ise määratleda, et ülestõusmispühade 2. püha on (lisa)puhkepäev: "Tööandjal on võimalik teie poolt esile toodud kuupäevadel kokkuleppeliselt rakendada paindlikku tööaja kujundust ning töölepingu seaduse kohaselt on tööandja ja töövõtja vahel ka lisanduvalt võimalik puhkuses kokku leppida."

Toetudes justiitsministeeriumilt saadud vastusele palub Lääne  maavanem Innar Mäesalu Läänemaa ettevõtjatel kaaluda  ülestõusmispühade 2.pühal oma töötajatele lisapuhkepäeva andmist, võimaldades sellega  inimestele täiendavat aega olla pühade ajal koos oma perega.

"Kuna me ise selle algatuse tegime, siis üritame siinkohal samuti eeskujuks olla ja maavalitsuse töötajatele osaliselt vaba päeva anda. Teenused on ikka kättesaadavad ja uksed avatud, nii, et kodaniku jaoks midagi ei muutu, aga inimestel, kes saavad ühe päeva oma tööd ka kaugtööna teha, lubame pühade ajal olla kodus," ütles Mäesalu. 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele