Töökeskkonnaspetsialistid saavad Haapsalus tasuta koolitust

Sisestatud: 10.03.2014

Selle aasta kevadhooajal korraldab Tööinspektsioon Haapsalus tasuta 9-päevase koolituse töökeskkonnaspetsialistidele. Koolitusele on oodatud ka ettevõtete juhid, kes täidavad ise töötervishoiu- ja tööohutuse ülesandeid.

Lääne inspektsiooni juhataja Üllar Kallase sõnul veedame enamuse ärkvelolekuajast töökeskkonnas ning seetõttu on äärmiselt oluline, et see keskkond oleks ohutu ja turvaline. „Sellele on mõelnud ka seaduseandja, pannes tööandjale kohustuse hoolitseda oma töökeskkonna eest,“ lisas Kallas. 

Koolitusel käsitletakse enamlevinud töökeskkonnaga seotud teemasid (sh töökeskkonna ohutegurid, riskianalüüs ja sisekontroll, valgustus, tervisekontrolli korraldus, esmaabi jne).

"Sarnane 3päevane koolitus toimus Haapsalus 2012 aastal, kus oma teadmisi täiendas 33 erinevate ettevõtete esindajat. Osalejatelt saadud tagasiside põhjal oli koolitus huvitav ning andis juurde teadmisi, kuidas ka väheste vahenditega on võimalik oma töökeskkonda paremaks muuta,“ lausus Kallas.

Töökeskkonnaspetsialistidele suunatud koolitused toimuvad peale Haapsalu ka Tallinnas, Tartus ja Kohtla-Järvel. Lisaks korraldab Tööinspektsioon koolitusi väikeettevõtete esindajatele.

Tööinspektsiooni koolitusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond ning need on osalejatele tasuta. Esimesed koolituspäevad Haapsalus toimuvad aprilli alguses, koolitusele registreerumine on avatud Tööinspektsiooni kodulehel www.ti.ee.

 

 

Lisainfo:
Viivika Vilja
Teabespetsialist
Lääne inspektsioon
Tööinspektsioon
__________________________________  

 viivika.vilja@ti.ee
5623 0016 / skype viivika.vilja
Uus 2 / 80010 Pärnu / Eesti
www.ti.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele