Keskkonnaamet: Kõik looma- ja linnupojad ei vaja abi

Sisestatud: 05.03.2014

Keskkonnaamet tuletab meelde, et kõik abituna näivad loomapojad ei vaja inimese abi ning enamikel juhtudel võib inimese sekkumine pigem kahju kui kasu tuua.

Tänavune kevad saabus väga vara ning looduses liikuv inimene võib juba kohata loomapoegi, kes esmapilgul võivad jätta abitu ning hüljatud mulje. Sellised loomad on aga tihti vaid näiliselt üksi, sest enamasti on nende vanemad inimese poolt ajutiselt eemale peletatud.

„Inimene samastab loomapoja käitumist inimlapse abitusega ja ruttab abi korraldama, püüdes looma või lindu inimese arvates paremasse kohta ümber paigutada, näiteks koju viia. Seda ei tohi aga mitte mingil juhul teha. Looma- või linnupoegade teisaldamine katkestab kontakti poegade ja vanemate vahel. Sellise teguviisiga seame me looma edasise elu ohtu. Inimesega harjunud loomad ei suuda enam loodusesse tavalise elu juurde tagasi pöörduda. Kõige õigem on leitud looma- või linnupoegadest kohe eemalduda,“ ütles Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.
Kui aga tegemist on ilmselgelt vigastatud looma või linnuga, tuleb sellest teatada Keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313. Valveoperaator edastab teate Keskkonnaametile või muule pädevale isikule, kes hindab olukorda ja otsustab edasise tegevuse üle.
 
Lisainfo:
Tõnu Talvi
Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist
tel 5016869
 
Lisainfo:
Teet Koitjärv
Keskkonnaameti nõunik
tel 56476301
 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele