Päästeamet kutsub inimesi loovutama enda valduses olevat lõhkematerjali

Sisestatud: 13.02.2014

Päästeameti demineerijad on eelmise nädala esmaspäevast alates üle vabariigi saanud lõhkematerjali loovutamise kampaania raames 16 väljakutset. Kokku on loovutatud 10,8 kilogrammi lõhkeainet, üle 120 detonaatori, lisaks lõhkepakette, mürske, granaate, miinipilduja miin ja muud plahvatusohtlikku.

 

Fotod pooleteise nädala jooksul loovutatud lõhkematerjalidest (autor Päästeameti demineerimiskeskus): http://sdrv.ms/LRFaiT

Päästeameti lõhkematerjali loovutamise kampaania toimub juba viiendat korda. Seekordne kampaania kestab järgmise esmaspäevani. Mõni aeg tagasi muudeti seadust ning enda valduses olevat lõhkematerjali saab kriminaalmenetlust kartmata loovutada ka peale kampaania lõppu. Teadetele reageerivad demineerijad, mitte mingil juhul ei tohi inimesed lõhkematerjali ise liigutada või seda kusagile viia.

Päästeameti demineerimiskeskuse juht Arno Pugonen ütles, et iga inimeste käest kätte saadud plahvatusohtlik ese on töövõit. „Iga lõhkekeha kujutab endast ohtu, sest see on valmistatud tapmiseks ja suurte purustuste tekitamiseks. Vähimagi kahtluse korral, et kodus seisev kahtlane ese võib olla lõhkematerjal, tuleb helistada hädaabinumbril 112 ja sellest teada anda“, sõnas Pugonen.

 

Ainuüksi eelmisel aastal toimus päästeameti demineerimiskeskuse andmetel 8 plahvatust, milles sai viga 9 inimest. Kokku said demineerijad eelmisel aastal 1479 väljakutset, mille käigus tehti kahjutuks 3569 erinevat lõhkekeha, alustades käsigranaatidest ja lõpetades lennukipommidega.

 

Indrek Hirs

Päästeamet

Põhja päästekeskuse pressiesindaja

511 4807

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele