Mudel-Euroopa Parlament (MEP)

Sisestatud: 13.02.2014

Euroopa Maja korraldab juba üheksandat korda Mudel-Euroopa Parlamendi (MEP) simulatsiooni mille eesmärgiks on harida noori Euroopa Liidu alastes teemades ning anda aimu Euroopa Parlamendi ja Riigikogu struktuurist.

Nelja päevase ürituse jooksul avaneb noortel palju võimalusi rääkida kaasa ühel eelnevalt valitud teemal, kuulata Eesti tipp poliitikuid ning harjutada avaliku esinemise kogemust. MEP 2014 on suur ja võimaluste rohkem üritus, kus lööb kaasa 120 koolinoort kõikidest maakondadest. 

 Töö leiab aset Tallinna Inglise Kolledžis ning hiljem kaitsevad noored valminud resolutsioone Riigikogu istungite saalis. Osavõtutasu on 10 eurot,  mis sisaldab toitlustust ja soovijatele tasuta majutust (www.16eur.ee).

Eesti MEPil enim muljet avaldanud delegaadid saavad võimaluse sõita rahvusvahelistele MEPi sessioonidele Viini, mille osavõtutasu ja lennupiletid tasub osalejate eest Euroopa Maja. Lisaks valitakse ka välja delegatsioon Luksemburgi rahvusvahelisele sessioonile.

Osalevad paljud tuntud poliitikud ning oma ala eksperdid. Esimeste seas on nõusoleku andnud Tunne KelamKristiina Ojuland ja Sven Mikser

Registreerimine lõppeb 21 veebruar !

Registeerimine, lisainfo teemade ja ajakava osas: http://www.euroopamaja.ee/

Mõned huvitavamad teemad :

Õiguskomisjon: "Millised peaksid olema Euroopa Liidu liikmesriikides kodanike järele luuramise tingimused, meetodid ja piirangud? Kuidas peaks Euroopa Liidu liikmesriigid suhtuma liikmesriikidest väljastpoolt ELi kodanike suunal teostatud luuresse?" 

Kaitsekomisjon: "Milline peaks olema Euroopa Liidu roll humanitaarkriiside lahendamisel? Kas ja kui siis milliselt peaks ELi sõjalist võimekust suurendama? Kas sekkumine Kesk-Aafrikas on õigustatud ning kas seda saab pidada pretsedendiks tulevaste sarnaste juhtumite puhul?"

Andry Padar

Eesti MEP 2014 Peakorraldaja

Andry@euroopamaja.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele