Käivitame üheskoos käsitööhuvi Haapsalus

Sisestatud: 31.01.2014

Läänemaa Käsitöö Liit algatas Haapsalu käsitööhoovi projekti, mis valiti välja KÜSK vabaühenduste sotsiaalse ettevõtluse äriplaanide koostamise taotlusvooru tulemuste põhjal. Ühing sai rahastuse Käsitööhoovi äriplaani koostamiseks, ümarlaudade korraldamiseks ja tootearenduse- ja turunduskoolituste läbiviimiseks.

Projektist lähtuvalt on Läänemaa Käsitöö Liidul esimeseks suureks väljakutseks käivitada suvises Haapsalus üks mõnus paik, käsitööhoov, mis oleks vabas õhus, kohvikute läheduses, käsitööliste, turistide ja kohaliku kogukonna kokkusaamiskoht. Seal saaks linna elanik ja külaline tutvuda ning osta meie piirkonnale iseloomulikku käsitööd ja mahetoodangut otse tegijalt. Toimuksid töötoad ja kultuuriprogramm. Käsitööhoov oleks avatud suvistel nädalavahetustel Haapsalu peatänava ääres. Müüjate kasutuses on katusega paviljonid, kus saab oma kaupa ilmastikuoludest hoolimata eksponeerida. Hoovis tegutseb lisaks veel suvekohvik ja vabaõhulava.


Kuna käsitööhoovi õnnestumine ja tööshoidmine sõltub eelkõige sealsetest tulevaste kauba pakkujatest, siis pöördub Läänemaa Käsitöö Liidu juhatus oma liikmete ja paikkonna käsitööliste poole, et saada tagasisidet teie soovidest ja mõtetest. Selleks, et teaksime kuidas ühisturundus tegevust paremini planeerida, vajame infot, kas oleksite huvitatud sellises müügikeskkonnas suviti oma kaupa müüma ja millist sortimenti valikus pakute. Oleme koostanud küsimustiku, millele palume lahkesti vastata ja saata tagasi samale aadressile. Küsimustikule vastajatega võetakse kõigiga ühendust eelläbirääkimisteks müügipaiga saamisel.

Müügipaikade arv on piiratud ja müüjatena eelistame esmalt oma liidu liikmeid, vabade kohtade olemasolul ka teisi ettevõtjaid. Ühingu liikmeks saavad astuda kõik juriidilised isikud, kes on huvitatud Läänemaa käsitöö arengust ja lähtuvad ühingu põhikirjast ning eesmäkidest. Meie liikmete ja põhikirjaga saad tutvuda ning avalduse liikmeks astumiseks leiad http://laanemaakasitoo.edicy.co/tooted. Mittejuriidilistel isikutel soovitame astuda mõne meie liikmesühingu ridadesse! 

Käsitööliit korraldab koolituse teemal „Toode ja teenus“, mis toimub 20. veebruaril Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Koolitus on liidu liikmetele tasuta, teistele huvilistele 5 eur. Päevakava leiad alates veebruari algusest liidu kodulehelt: http://laanemaakasitoo.edicy.co ning kutse koolitusele saadame ka e-postiga.

Läänemaa Käsitöö Liit on peagi aastaseks saav vabaühendus, mille asutajateks on Läänemaal tegutsevad käsitööettevõtjad, käsitöölisi ühendavad seltsid ja käsitööd õpetavad õppeasutused.

Ühingu eesmärgiks on väärtustada Läänemaa algupäraseid rahvakunsti- ja käsitöötraditsioone, neid hoida ja arendada. Kokku on tuldud selge soovi ja vajadusega ühiselt esile tulla ja turundada Läänemaa käsitööd. Käsitööliidu liikmetele korraldame soodustingimustel koolitusi, õppereise ja abistame ühisturunduskanalite leidmisel ning laatadel ja messidel osalemisel. 

Küsimused käsitöölistele leiad 
SIIT

 

Läänemaa Käsitöö Liidu projektimeeskond

laanemaakl@gmail.com

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele