LAK KUTSUB: ütle sõna sekka vabakonna tuleviku kujundamises 10. veebruaril!

Sisestatud: 31.01.2014

Kutsun Sind osalema vabakonna tuleviku teemalisel arutelul 10. veebruaril 2014 kell 13.00-16.30 Lääne maavalitsuse saalis, Lahe 8 Haapsalus.

Hea Läänemaa  maakonna vabaühendus!

Millised on meie maakonna vabaühenduste suurimad väljakutsed? Kuidas saaks riik meie maakonna vabaühendusi toetada või aidata?

 Millega tegemist on?

Veebruaris 2014 korraldab regionaalministri valitsemisala koos maakondlike arenduskeskustega igas maakonnas arutelu kodanikuühiskonna tulevikust. Arutelupäevadega kogume eri valdkondades tegutsevate vabaühenduste eestvedajatelt mõtteid ja ideid kodanikuühiskonna arendamiseks järgnevatel aastatel.

Meile on oluline kuulda mõtteid ja ideid nii pisematelt ja puhtalt vabatahtlikkusel põhinevatelt kui ka suurematelt ja palgatöötajatega vabaühendustelt.

 

Kogutud ideed saavad olema aluseks uue kodanikuühiskonna valdkonna arengukava koostamisel. See on dokument, millega lepivad valitsusasutused ja vabaühendused kokku vabakonna arendamiseks olulised teemad kuni aastani 2020. Maakondlike aruteludega on võimalik leida üles piirkondlikud eripärad, millele 2015. aastast keskenduda oleks tarvis.

Arutelul käsitleme viit suuremat kodanikuühiskonna valdkonna teemat:

  1. sotsiaalne innovatsioon, sealhulgas avalike teenuste osutamine ja delegeerimine ning sotsiaalne ettevõtlus
  2. kodanikuharidus
  3. kaasamine ja osalus, sealhulgas osalemine poliitika kujundamises
  4. vabaühenduste tegutsemisvõimekus ja -keskkond
  5. heategevus ja filantroopia

Teemadega saad ennast eelnevalt kurssi viia, lugedes dokumenti “Uue perioodi kodanikuühiskonna valdkonna arengukava koostamise ettepaneku teemad ja probleemid“. Leiad selle aadressilt http://goo.gl/YkVAPP.

Palun anna oma tulekust kindlasti eelnevalt teada 
e-kirjaga tiina@lak.ee või kodulehel http://lak.ee/mtu/infopaev  või telefonil 56352591,  kuni 6.veebruarini.

Peatse kohtumiseni!

Tiina Ojamäe
MTÜ konsultant
Läänemaa Arenduskeskus

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele