HKHK-s avati FOTONÄITUS

Sisestatud: 28.01.2014

Haapsalu Kutsehariduskeskuses avati Soome-teemaline fotonäitus „Helsingi, ma armastan sind!”, mida korraldab Narva Ingerisoomlaste Selts.

Täiendav info: Szilárd Tibor Tóth (Narva Ingerisoomlaste Selts), näituse „Helsingi, ma armastan sind!” kuraator szilard.toth@ut.ee

 

http://www.narva.ut.ee/et/uudised/fotonaitus-helsingi-ma-armastan-sind

http://www.narva.ut.ee/ru/novosti/fotovystavka-helsinki-ya-lyublyu-tebya

http://finugor.ru/node/42010

https://www.facebook.com/pages/INKERI/132792900072965

http://www.narva.ee/ee/calendars/view/2631

 


Viktor Fedossejevi graafikanäitus Haapsalu Kutsehariduskeskuses 
Näitusel on esitletud 20 tööd, mis on valminud vaatajale mitte harjumuspärases tehnikas, kasutades geelsulepead ja markerit. „Oma töödes püüan ma puudutada inimhinge tundesfääri, mis on seotud emotsioonidega,“ jutustab kunstnik oma loomingust. “Iga inimene võtab vastu nähtut omamoodi ja igaühel tekivad omad assotsiatsioonid. Ja kui ma kas või natuke puutusin Teie hinge keeli, siis on minu ülesanne täidetud.“
Autoril on ebatavaline maneer paigutada tööde pealkirju töösse endasse. Need ei paista silma, kuid sunnivad vaatajat tähelepanelikumalt vaatlema tööd. Mõista Viktor Fedossejevi graafikat on väga keeruline. See ei ole ka vajalik, tähtsaim on tema töödes – viia kõrvale pilk ja näha uusi piirjooni meid ümbritsevas maailmas. Ja püüda mõista iseennast.

Permikomi päritolu Viktor Fedossejev sündis ja kasvas üles Kingissepa linnas Leningradi oblastis. Lõpetas kunstikooli ja instituudi. Kunstiajaloolane, tema erialaks on muistne Ameerika. Tal on olnud kümmekond graafikanäitust, kuid ta ei piira end ahaste raamidega, mõnikord maalib õlivärviga, tegeleb vitraaži ja mosaiigiga. Esmakordselt sai Eesti publik kunstniku töödega tutvuda Viru Folgi festivalil 2012. aastal. Kollektsioon oli välja pandud Narva Muuuseumi Kunstigaleriis 7.06-12.08.2013. 
Näituse kuraator Szilárd Tibor Tóth,  szilard.toth@ut.ee

Informatsioon kunstniku kohta:
http://finugor.ru/ee/node/41183
http://narvamuuseum.ee/?next=pressiteated&id=1303&menu=menu_kula
http://www.narvamuuseum.ee/?lang=rus&next=pressiteated&id=1124&menu=menu_kula
http://vk.com/jamburgvitrage
http://vk.com/jamburgvitrage#/grafikaviktorfedoseev
https://www.facebook.com/jamburgvitrag
http://www.fennougria.ee/index.php?id=28441

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele