PÄÄSTEAMET: Ahju ees ja kõrval hoia korda!

Sisestatud: 27.01.2014

23. jaanuaril süttisid Viljandis ja Elvas tulekahjud, mille põhjuseks oli ahjude lähedale hooletult jäetud paber ja papp. Lähemale kui pool meetrit ei tasu asju kütteseadme kuumenevate osade lähedale jätta ning päästeameti inspektorid hoiatavad, et lisaks tulest tekitatud kahjude kinni maksmisele tuleb tuleohutusnõuete rikkujatel tasuda ka rahatrahv.

Koos külmade tulekuga on sagenenud hooletust ja liigsest kütmisest alguse saanud tulekahjud.  Eile ennelõunal süttis Viljandis autoremonditöökojas  ahjust välja pudenenud söest  paberipahn ning tugitool ja õhtupoolikul Elvas elumaja katlaahju ümber pappkastid ja muu praht. Õnneks oli päevane aeg ja tulekahjud avastati ning kustutati kiiresti.

 

„Küttekolde suu või selle kuumenevate osade vahetusse lähedusse põlevmaterjalist asju jätta ei tohi. Tuleohutusnõuded kohustavad hoida põlevmaterjali ohutus kauguses, mis võiks olla vähemalt pool meetrit,“ soovitas Päästeameti Lõuna päästekeskuse menetlusbüroo juhataja Mati Käo. „Lisaks oma elu- ja vara ohtu seadmisele võib tuleohutusnõuete rikkumine kaas tuua väärteomenetluse ja koos sellega ka kopsaka rahatrahvi,“ hoiatas Käo.

---

Marek Kiik

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht

Päästeamet, kommunikatsiooniosakond

e-post: marek.kiik@rescue.ee

tel 7337315

mob 5114297, lühinr. 3042

 

Päringud: press.louna@rescue.ee

mob 53269112

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele