Soovitused terviseohutuse tagamiseks Sotši taliolümpia külastajatele

Sisestatud: 23.01.2014

Talviste olümpiamängude pealinn Sotši paikneb Vene Föderatsiooni Krasnodari krais, kus aastatel 2012-2013 olid enamlevinud nakkushaigusteks mitmed soolenakkused, sealhulgas salmonelloos, šigelloos ja rotaviirusnakkus, A- ja B-viirushepatiit, tuberkuloos, süüfilis, HIV-nakkus ja teised.


http://www.eok.ee/sochi2014

Sellest lähtuvalt soovitab Terviseamet Eestist taliolümpiamänge vaatama siirduvatel inimestel pöörata tähelepanu järgmistele terviseohutust tagavatele nõuannetele.

Vaktsineerimise soovitused:
Kaitse ennast või uuenda oma kaitset gripi, A- ja B-viirushepatiidi, leetrite ja difteeria teetanuse vastu. Difteeria ja teetanuse vastane vaktsiin on ainus vaktsiin riiklikus vaktsineerimiskalendris, mis on ka täiskasvanutele tasuta.

Toitumise soovitused: 
Sööge korralikult läbikuumutatud toitu, pastöriseeritud piimatooteid ja hoolikalt pestud puu- ja köögivilju. Tänavakauplejate poolt pakutavat toitu tuleks vältida. 
Joomiseks tarvitage desinfitseeritud või pudelivett, hoiduge kraaniveest valmistatud jääkuubikutest.

Soovitused nakatumise vältimiseks: 
Peske sageli käsi, kindlasti enne söömist ja pärast tualeti külastamist. Varuge ühekordseid desinfitseerivaid salvrätikuid ja kasutage vajadusel neid.  

Hoidke kaugemale haigustunnustega inimestest. Köhides ja aevastades katke nina ja suu varrukaga.

Sotši minnes vormistage endale piirkonnas kehtiv meditsiiniabi kindlustus. Kui te tarvitate ravimeid mõne kroonilise haiguse raviks, siis võtke need kaasa originaalpakendis.

Sotši taliolümpiamängud toimuvad 7. -23. veebruarini ja paraolümpiamängud 7. -16. märtsini 2014. aastal.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele