Maakonnaraamatukogude tegevustoetus kasvas tänavu 5,1% võrra

Sisestatud: 15.01.2014

Kultuuriministeerium eraldab maakonnaraamatukogudele tegevustoetuseks tänavu 26 240 eurot rohkem, kui möödunud aastal, kultuuriminister allkirjastas täna vastava käskkirja. Raamatukogude toetuse kasv peegeldab kultuurivaldkonna üldist 5,1%-suurust palgakasvu 2014. aastal.

Maakonnaraamatukogude igapäevast tegevust korraldavad kohalikud omavalitsused, kuid vastavalt rahvaraamatukogude seadusele eraldab kultuuriministeerium neile ka tegevustoetust, mis katab maakonnaraamatukogu kuni nelja töötaja palgakulud. 2014. aastal on riigieelarves maakonnaraamatukoguna tegutsevate rahvaraamatukogude tegevuskulude katteks arvestatud 540 702 eurot, mis on 5,1% rohkem, kui eelmisel aastal.

Lisaks eraldab kultuuriministeerium rahvaraamatukogudele teavikute soetamise toetust kokku 1 677 889 eurot. Kolmandat aastat kehtiva korra järgi on pool sellest toetusest ette nähtud mitmesuguste kultuuriväljaannete ja erinevatel konkurssidel auhinnatud teoste soetamiseks. Toetuse teist osa saavad raamatukogud kasutada oma kogude täiendamiseks vabal valikul.

 

Vaata lisaks: kultuuriministri käskkiri toetuse eraldamise kohta

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele