Lugeja küsib - jurist vastab

Sisestatud: 23.12.2013

Lugeja küsib: Tööandjal tuleb maksta töötajale haiguslehe alusel haigushüvitust 4-8 kalendripäeva eest 70% ulatuses töötaja keskmisest töötasust. Kas tasu leidmisel tuleb arvestada ka arvestusperioodi sisse jäävate pühadega?

Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Urve Stroom:

 Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse § 12/2 lõike 1 kohaselt maksab tõepoolest tööandja töötajale töövõimetuslehe alusel haigushüvitust haigestumise või vigastuse 4-nda kuni 8-nda kalendripäeva eest 70% ulatuses töötaja töötasust. Tööandja arvutab keskmise kalendripäeva tasu välja vastavalt Vabariigi Valituse määruse „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord“ § 4 lõikes 3 sätestatud reeglite kohaselt. Kuna haigushüvitist makstakse kalendripäevades tuleb arvestuse aluseks võetud töötasud jagada sama perioodi kalendripäevade arvuga. Selle perioodi sisse jäävad rahvus- ja riigipühad lähevad arvestuse sisse.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele