Haapsalu tähistab 2014. aastal linna 735. sünnipäeva

Sisestatud: 16.12.2013

Haapsalus on 2014. aastal taas ees väga tihe ja mitmekülgne kultuurisuvi, kust ei puudu traditsioonilised Valge Daami päevad, Augustibluus, Joogafestival, American Beauty Car Show, Itaalia veinipidu jpm, kuid tuleval aastal on see kõik ka juubelimaiguline, sest väärikas kuurortlinn Haapsalu tähistab oma 735. sünnipäeva.


Vaata ka suuremaid kultuurisündmusi Haapsalus.

Põnevat muuseumides
2013. aastal koondusid kuus Haapsalu ja Läänemaa muuseumit ühise sihtasutuse alla. Hetkel on Iloni Imedemaal käimas suur remont, mille raames saab juurde ekspositsioonipinda, et veel laiemalt tutvustada Ilon Wiklandi loomingut. Iloni Imedemaa avab uksed taas jaanuaris 2014. Haapsalu Raekoda on ette valmistamas suurt suvist näitust, mille pealkiri Suvorovi tänava naised juhatab meid 19. sajandi vahetuse Haapsalusse. Tuleval aastal avab uksed ka Haapsalu sallile pühendatud Pitsikeskus.

Haapsalu saab rongi!
Haapsalu saab uue turismiatraktsiooni - suvel hakkab külastajaid sõidutama väike rong, mis sõidab Paralepa supelrannast kuni Holmil asuvate sadamateni, läbides vanalinna.

Kuurortlinna kohvikutesuvi
2013. aastal sai Haapsalust suvel kohvikutelinn. Vanalinnas avasid uksed mitmed uued ja omanäolised kohvikud koos uuenduslike tänavaterrassidega.Toidunautlejast haapsallase eestvedamisel avati Facebookis ka Haapsalu söögikohtade lehekülg, mis kajastab erinevat infot alates nädalamenüüdest kuni kohvikutes toimuvate üritusteni.

Haapsalu loob sõprussidemeid Peterburiga
Väga edukaks osutus Haapsalu ja Läänemaa tutvustusüritus 2013. aasta aprillis St. Peterburis Kapella kontserdimajas, kus Venemaa turismiasjalistele korraldati vastuvõtt koos Tõnis Mägi kontserdi ja fotonäitusega Haapsalust. Üritus on saamas traditsiooniks, juba 9. aprillil 2014 on Haapsalu esindus taaskord Peterburi minemas, seekord koos armastatud lauljanna Anne Veskiga. 

Läänemaa tutvustab end Ida-Virumaal
Kuna igal paarisaastal on kombeks olnud teha üks suurem Läänemaad tutvustav üritus, siis 2014. aastal, on suunaks võetud Läänemaad tutvustada Ida-Virumaal. Aprilliks on planeeritud korraldada Eestis tegutsevale vene meediale Läänemaa ringreis. Plaani järgi läbib marsruut Nõva, Noarootsi, Lääne-Nigula, Ridala, Lihula ja Kullamaa valdu, samuti Haapsalu linna. Raha selleks on taotletud ja oodatav kajastus peaks jõudma vähemalt 50 000 kohaliku vene rahvusest elanikuni. Teiseks suuremaks ettevõtmiseks Ida-Virumaal on planeeritud osaleda 3. mail toimuval Narva Kevadlaadal, kus tutvustatakse Läänemaa 2014. aasta suvehooaja sündmusti ning tegevusi ja atraktsioone.

Vaata ka www.visithaapsalu.com

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele