Lääne-Eesti Ingerisoomlaste Kultuuriselts kirjastas eestikeelse raamatu ingerisoomlastest

Sisestatud: 25.06.2013

Lääne-Eesti Ingerisoomlaste Kultuuriselts annab välja kirjanik Pekka Mutaneni „Vaiennetut sotilaat” tõlke „Mahavaikitud sõdurid”, mille esitlus toimub 29. juunil kell 19:00 Haapsalus Rannarootsi muuseumis.

„Mahavaikitud sõdurid” on ajaloolis-dokumentaalne teos, mis käsitleb ingerisoomlaste osalust II maailmasõjas nii sakslaste poolel 664. idapataljonis kui ka Soome armee 6. eripataljoni ridades. Lisaks sõjategevusega seonduvale toetub teos konkreetsete inimeste mälestustele, mis oma eheduses  kajastavad emotsionaalselt tolle keerulise aja raskeid otsuseid ja valikuid.

 

Raamatu autor on Soomes elav ingerisoomlasest kirjanik Pekka Mutanen, kes lisaks dokumentaalteosele on välja andnud luulekogu, mälestusteraamatu, lasteraamatu ja erinevaid jutustusi. Kõik tema teosed on seotud Ingerimaaga või ingerlastega ning on kirjutatud ja ilmunud  juba algselt soome keeles.

Tõlketöö võtsid ette Lääne-Eesti Ingerisoomlaste Kultuuriseltsi liikmed Leonid ja Evi Andrejev, kes tutvusid autori ja originaalteosega juba 1999. aastal Soomes elades. Sellest ajast saadik on nii autori kui ka perekond Andrejevi sooviks olnud raamatu kirjastamine eesti keeles, sest kahjuks on ingerisoomlaste lähiajalugu puudutavad teadmised Eestis kesised. Samuti ei valda kõik Eestis elavad ingerisoomlased ning nende järeltulijad soome keelt, kuid on ju oluline saada tõest ülevaadet oma esivanematest ja nende saatusest.

Ingerlaste mälestuste kõrval sisaldab kõvaköiteline teos ohtralt sõjaaegset fotomaterjali. Raamatut aitas kirjastada väikekirjastus Kurimuri.

Teost on võimalik osta ingerisoomlaste laulu- ja tantsupeo ajal Haapsalu promenaadil ning hiljem Apollo ja Rahva Raamatu raamatupoodidest ja Eesti Ingerisoomlaste Liidust (www.inkeri.ee).

Lääne- Eesti Ingerisoomlaste Kultuuriselts tänab südamest kõiki asjaosalisi ning toetajaid Fenno -Ugria Hõimuprogrammi, Eesti Ingerisoomlaste Liitu ja Eesti Kultuurkapitali.

 

Lisainfo:

Anne Andrejev

Projektijuht

GSM +372 5330 5303

anneandre@hot.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele