Läänemaa kaunimad kodud on selgunud

Sisestatud: 25.06.2013

Konkursi “Eesti kaunis kodu” tänavused laureaadid on selgunud. Parimaks tunnistati maakonna komisjoni poolt perekond Lija ja Üllar Rosenbladi kodu Vormsis, perekond Tõnu ja Zoja Vipre kodu Lihulas, Maire ja Avo Koppelmaa kodu Vaisi külas Nõval ja Maarika Värava suvekodu samuti Nõval Rannakülas.

Lisaks tehti ka ettepanek valida Eesti Kauneimaks kortermajaks 2013 Haapsalus Metsa tänaval asuv heakorrastatud krundiga  korruselamu, mis  on ehitatud 1972. aastal ning Kredex’i toel renoveeritud 2012.a.

 Kodude puhul hinnati hoonete korrasolekut,krundi haljastuse lahendust, väikevormide  sobivust ja üldist esteetikat.  

Kodu asukoht võib seada haljastamisvõimalustele teatud piire . “Näiteks Nõval männimetsas asuvas kaunis kodus, kus pinnas on  liivane, on nii muru rajamiseks kui mistahes muude taimede kasvatamiseks tulnud kogu vajaminev muld  pererahval kohale vedada ja kodu kaunistamiseks tublisti vaeva näha. Lihula vallas Sirje ja ja Jaan Mikkuse kenas Jõe talus  aga tuleb  igal aastal vähemalt korra arvestada krundi üleujutusega ”kommenteeris Eesti Kodukaunistamise Ühenduse Läänemaa piirkonna esindaja Kristel Jupits.

 Tänavu jäid meelde veel Lihula vallas Kirikukülas Kalev Ojap ja Rahel Võsu kodu, Hanila vallas Äila külas perekond Tüüri kodu, Nõva vallas Nõva külas Vilma ja Aivar Pajuste kodu, Kullamaa vallas Silla külas Silvi Luuri ja Andres Roosimägi kodu. Avalikest objektidest jättis hea mulje Hanil vallas Pivarootsis asuv Lastekaitseliidu laager, samuti Penijõe mõis.

 Eesti Kodukaunistamise Ühendus (EKKÜ) organiseerib konkurssi "Kaunis kodu" alates 1999. aastast. Kõik maakonnad ja neli suuremast linna (Narva, Pärnu, Tallinn ja Tartu) esitavad igal aastal juunis EKKÜ-le neli parimat kodu, kellele Vabariigi President annab augustis  Eesti taasiseseisvumispäeva paiku tunnustuse.

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele