Järgmisel nädalal algab rahvusvaheline Kuuma Klaasi Sümpoosion “Impressioon”

Sisestatud: 25.06.2013

KUUMA KLAASI SÜMPOOSION „IMPRESSIOON“
1.07-5.07
6.07-4.08 KLAASINÄITUS „IMPRESSIOON“

Esmaspäeval, 1. juulil saab Haapsalus Evald Okase Muuseumis alguse Rahvusvaheline Kuuma Klaasi Sümpoosion “Impressioon”.
Kuuma Klaasi Sümpoosion, mida tuntakse ka Haapsalu klaasipäevade nime all, on rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalne erialasündmus, mida viib läbi klaasikunstnik Kai Koppel koostöös Kati Kerstna ja Kairi Orgusaarega.
Klaasipäevad on ainuke regulaarselt toimuv rahvusvaheline professionaalne klaasipuhumise üritus Eestis. 2013. aasta suvel toimuvad klaasipäevad juba üheksandat korda.

Klaasipäevade südameks on aastate jooksul olnud Eestis ainulaadne vabaõhu- klaasipuhumisstuudio maalikunstnik Evald Okase Muuseumi õuel Haapsalus, kus ühe nädala jooksul toimetavad publiku silme all erinevast rahvusest kunstnikud.

Lisaks lihtsalt sulaklaasi maagiale näeme ka osalejate erinevust ning professionaalsust – kunstnikel on kõigil oma “käekiri” ja see tähendab, et ka omad võtted ja tehnikad.
Haapsalu klaasipäevadele on iseloomulik omalaadne ühine loomeenergia, spontaansus, mängulisus, eksklusiivsus.
Klaasikunst ja eriti klaasipuhumine on pealtvaatajalegi eriliselt kaasahaarav ja huvitav. Sümpoosioni lõpetab näitus Evald Okase Muuseumi galeriis, kus  eksponeeritakse klaasipäevade jooksul valminud töid.

Loe veel

FOTO- JA EHTEKUNST EVALD OKASE MUUSEUMI GALERIIS
2.07-17.07

Teisipäeval, 2. juunil kell 17.00 avatakse Haapsalus Evald Okase Muuseumis kaks näitust.
Haapsalu kunstihuvilistel on võimalik näha ArtPrinti Noore Fotokunstniku Stipendiumi 2013 võitja fotokunstnik Tõnu Tunnel näitust "helemust/süsivalge" ning väljapanekut „Mälujäljed“ Birgit Skolimowski ehetest.

T.Tunnel tegeleb näituse "helemust/süsivalge" raames valguse fotografeerimisega. Aina intensiivistuv visuaalse kultuuri üleküllus on ajendanud teda oma fotosid lihtsustama ja rohkem süvitsi minema. Käesoleva seeria eesmärk on valgusvormide ning fotograafia ühildamine.

„Mälujäljed“ on Birgit Skolimowski esimene personaalnäitus.
Näituse autori sõnul tekib tema looming seletamatute sisemiste tõugete ajel, mis on justkui seal alati olnud.  Birgiti puhul on selliste tõugete tulemuseks ehted. Erinevatel eluetappidel on erinevad  tajud.

Ehted sel näitusel on jäljed Birgit Skolimowski  mälujälgedest.

Mõtted, millest nad tekkinud, on olnud kaua autori ajusoppides, mõned materjalid on aastaid lauasahtlites oma aega oodanud. Palju on leidmaterjale, kohtadest, mis kannavad endas  olulisi mäletsusi.

Mõlemad näitused jäävad avatuks kuni 17. juulini.

Loe veel

LASTE GRAAFIKAPÄEV
13.07 kell 12.00
Tasuta. Vajalik eelnev registreerimine: brittabenno@gmail.com, telefon 55684476 .


Graafikapäeval õpivad lapsed kuivnõela tehnikat. Tööde teemaks on seekord fantastilised olendid ja muinasjututegelased. Lastel on võimalik proovida kujutada kuivnõela tehnikas oma lemmikkangelasi või luua ise hoopis uued olendid. Töö käigus saavad lapsed teada, mis on traditsiooniline vabagraafika ja kuidas tehniliselt teostatakse graafilisi lehti.
Ühel õpilasel võib töö valmimine võtta aega 2-3 tundi. Graafikapäev on sobilik lastele alates 7. eluaastast.

Loe veel

Evald Okase Muuseum
Karja tn 24, Haapsalu
www.evaldokasemuuseum.ee
Avatud: T-P, kell 12.00-18.00

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele