Europe Direct teabekeskus noorte ohutuspäeval

Sisestatud: 24.05.2013

Europe Direct teabekeskus Läänemaa osales esmaskordselt ohutusüritusel „Kaitse end ja aita teist” (KEAT) võistluspunktina. Päeva jooksul said umbes 160 õpilast proovile panna oma teadmisi Euroopast.

Võistlema oli tulnud 15 Läänemaa ja 5 Hiiumaa 8-liikmelist meeskonda. Parimad Euroopa-tundjad selgitati kaardiülesande, lipuülesande ja viktoriiniga.

Kõige rohkem punkte sai Palade põhikooli meeskond, napilt jäid teist kuni neljandat kohta jagama Lihula gümnaasium, Kärdla gümnaasium, Haapsalu linna algkooli 6A klass.

Võistlusest võtsid osa veel Ridala põhikool, Kasari kool, Virtsu kool, Kullamaa keskkool, Haapsalu gümnaasium, Emmaste põhikool, Lauka põhikool, Käina gümnaasium, Vormsi kool, Kõmsi lasteaed-algkool, Risti põhikool, Haaspalu linna algkooli 6B klass, Nikolai kool, Palivere põhikool, Uuemõisa lasteaed-Algkool, Noarootsi kool.

Europe Direct teabekeskus Läänemaa koordinaatori Merle Mäesalu sõnul pandi Europe Directi võistluspunktis proovile noorte teadmised nii Euroopast, Euroopa Liidust kui ka Eestist, kusjuures kasutada võis kõiki abimaterjale. Kristi Erkmann lisas, et võistlusel oli oluline nii meekonnatööoskus kui lai silmaring.

Juba viiendat aastat toimuv projekt „Kaitse end ja aita teist“ on suunatud maakonna koolide 6. klassidele ja eesmärk on õpetada noortele eluks vajalikke ohutusalaseid teadmisi, kuidas ohtusid ette näha ja kuidas eri hädaolukordades hakkama saada. Projekti viivad läbi Lääne-Eesti Päästekeskus, Lääne prefektuur, Punase Risti Läänemaa Selts, Kaitseliit, kes peavad koolides vastavateemalisi loenguid.

Projekt lõppes laagriga 23.-24. mail Roostal, kuhu tulid kokku koolide esindusvõistkonnad koos juhendajatega. Kooli esindusvõistkonnas on 8 liiget (4 poissi, 4 tüdrukut ja juhendaja). Laagris võtsid koolid omavahel mõõtu nii teoreetilistes testides kui ka osavust ja nutikust nõudvates praktilistes harjutustes. Lisaks Läänemaa koolidele olid laagris viie Hiiumaa kooli meeskonnad.

 

Kristi Erkmann
Kultuurinõunik
Europe Direct teabekeskus – Läänemaa koordinaator

Lääne Maavalitsus
Tel 472 5648, 528 8593
E-post kristi.erkmann@laane.maavalitsus.ee
www.laane.maavalitsus.ee
www.laanemaa.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele