Läänemaa noored täiskasvanud asutasid kohaliku elu edendamiseks MTÜ

Sisestatud: 10.05.2013

Neljapäeval pandi alus 20–40aastaseid läänlasi koondavale mittetulundusühingule LENKS ehk Läänemaa Ettevõtlike Noorte* Koostöö Selts. Seltsi eesmärk on parandada elukeskkonda maakonnas nooremapoolsete täiskasvanute jaoks.

Ettevõtmise ühe eestvedaja Raili Friedemanni sõnul on Läänemaal mitmeid koolinoorte ühendusi, kuid ei ole organisatsiooni, mis ühendaks üle 20aastaseid, samuti noori inimesi. Seepärast ongi ühingu nimes sõna noorte taga tärn. „Välja ühtegi 40 läve ületanut ei saadeta,” lisas Friedemann naerdes.

LENKS sai alguse Läänemaa arenduskeskuse (LAK) mullusest tuleviku juhtide programmist, kus koguti igast Läänemaa omavalitsusest kokku vähemalt üks hakkaja noor. Koos korraldati kolm õppepäeva: ajajuhtimiskoolitus Roostal, kohtumine Koit Uusiga ja projektijuhtimiskoolitus Altmõisas ning arutelupäev „Täna Läänemaa noor, aga homme?” Lihulas.

„Ka käisime Lihula ja Taebla gümnaasiumides vestlemas abiturientidega: kas nad tulevad pärast kooli lõppu Läänemaale tagasi ja millistel tingimustel nad tuleksid,” sõnas LENKSi juhatuse liige Raimond Danilov.

Tuleviku juhtide projekti lõppedes leidsid noored, et idee ja seltskond on head, seega tuleks omal käel jätkata. Tihe koostöö LAKiga jätkub aga ka MTÜna tegutsedes.

LENKS hakkab tegelema kõige harivaga, mis noori huvitada võiks. Olgu see siis asiste koolituste korraldamine, huvigruppide moodustamine (seltsi avaüritustest on juba sündinud noorte emade liit) või võrgustiku loomine, mille kaudu vahendada infot töökohtade kohta Läänemaal.

„On noori, kes tahaks Läänemaale tagasi, aga ei tea — mis ma siin siis teen. Samamoodi kui me investori siia meelitame, siis ta küsib kohe, kas teil tööjõudu on?” rääkis LAKi juht Andres Huul ühest probleemist, mille lahendamisel LENKS aidata saab.

Koos võiks aga ka mõne näidendi lavale tuua või kalal käia. „Peaasi, et saaks inimesed kodust välja üle Läänemaa,” märkis Friedemann.

LAK taotles maakondliku arendustegevuse programmist 3000 eurot, mida saab kasutada LENKSi esimese suurema projekti omaosalusena. „See on tähtis asi maakonna jaoks. Kindlasti ka omavalitsuste liit ja maavalitsus toetavad mingi summaga,” lisas Huul.

Esimene suurem kogunemis– ja koolitusüritus Läänemaa noortele ongi planeerimisel ning toimub ilmselt suve lõpus.

MTÜ loomiseks kogunes neljapäeva õhtul Haapsalu restorani Soffa 18 noort*, kuid LENKS ootab oma ridadesse täienduseks kõiki koostegemisest huvitatud läänlasi. Järgmine kohtumine toimub juba kahe nädala pärast, 23. mail kell 19 Haapsalu restoranis Jahta.

Juhatuse liikme Aliis Vammuse sõnul on nimi LENKS kahemõtteline. Just nagu lenkstang juhib jalgratast, võiks ettevõtlikud noored ühisel jõul edasi viia Läänemaad.

Leia LENKS Facebookist: http://www.facebook.com/lenksutame.


Lisainfo:
Raimond Danilov
LENKSi juhatuse liige
E-mail robidanilov@gmail.com
Telefon 56939577


Teate koostas:
Madiken Kütt
LENKSi juhatuse liige
E-mail madikenk@gmail.com
Telefon 56637279

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele