Läänemaa noored harisid end seminaril

Sisestatud: 09.05.2013

8.mail kogunesid noored ja noorsootöötajad üle Läänemaa ja ka kaugemalt, Promenaadi hotelli, kus toimus seminar “Noorte töö- ja haridusvõimalused Euroopa Liidus”.

Esinejate hulgas oli nii tuttavaid Läänemaa inimesi kui vähem tuttavaid.  Kohalikest esines näiteks Lääne Elu ajakirjanik Madiken Kütt, kes on erinevates riikides vahetusõpilaseks käinud.

Kõige kaugemalt oli aga pärit Maria Ines Margato, kes tuli jalgrattaga Portugalist Eestisse ja töötab hetkel vabatahtlikuna Haapsalu Noorte Huvikeskuses ja Altmõisa külalistemajas. Eestisse rändas ta oma jalgrattal Lätist, sest teda huvitas Eesti kultuur ja see, mis siin Nõukogude ajal toimus.

 “Seminar oli hästi korraldatud,”ütles üritusel osalenud Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi õpilane Regina. “Väga huvitav oli ettekandeid kuulata. See tegelikult avardab nii palju silmaringi ja paneb laiemalt mõtlema enda õppimisvalikutele. Kõige huvitavamad olidki need ettekanded,  milles sa kuuled teiste läbi elatud olukordi ja oskad enam-vähem ette kujutada, mis sind sinna õppima asudes ees ootaks.”

 Ürituse korraldaja Ülle Lassi sõnul on Euroopa Noorte projektist paljud juba kuulnud, aga praktiliste sammude astumise kohta sama palju ei teata: “Kuidas leida tööd, minna vahetusõpilaseks või vabatahtlikuks - just seda teavet tahamegi anda. Ma arvan, et see on noortele väga kasulik. Eesmärgiks on teavitada maakonna noori, kes omakorda teavitavad teisi ja nii tekibki meil maakonnas hästi informeeritud noorte võrgustik.”

Üritust korraldas Europe Direct Läänemaa teabekeskus koostöös MTÜga Noorte Vaba Aeg.

Lisainfo:

Ülle Lass
nõunik noorsootöö alal
Lääne maavalitsus
Tel 472 5647

Koostas:
Maris Saar
Avalike suhete spetsialist
Lääne maavalitsus
Tel 472 5681, 58 550 801

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele