Lääne maavalitsuses avati Europe Direct’i infopunkt

Sisestatud: 09.05.2013

8. mail avati pidulikult maavalitsuse teisel korrusel Europe Direct teabekeskus Läänemaa. Selle eesmärgiks on tutvustada kõike Euroopa Liitu puutuvat - alates tööhõivest lõpetades noorte probleemidega.

Raha saadi punkti avamiseks Euroopa Liidult. 2013. a tegevusi toetavad lisaks Riigikantselei, MTÜ Noorte Vaba aeg, Lääne maakonna spordiliit Läänela ja Läänemaa arenduskeskus. Lääne maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Merle Mäesalu on õnnelik, et projekt sai positiivse toetuse: “Kõik taotlused raha ei saanud. Tore, et meie meeskonna kirjutatud projekt seda sai. Meil ei olnud tegelikult keeruline välja mõelda tegevusi ja sisu, mida projekti raames teha, sest meie maakonnas on võrgustikud, mis hästi töötavad ja info sihtgruppideni viivad.”

 Merle Mäesalu sõnul väheb tänu infopunktile ehk ka abstraktsus, mis tavaliselt Euroopa Liidu teemadest rääkides esile kerkib: “Need on asjad, mis on tegelikult igapäevaselt meie endi ümber”. “See infopunkt pole ainult sümboolne, vaid omab ka praktilist tähendust,” lisas maavanem Innar Mäesalu.

  Haridus- ja sotsiaalosakonna kultuurinõunik Kristi Erkmann, kes oli ka üks projekti eestvedajatest, ütles, et huvilistele ollakse abiks nõu ja jõuga: “Saame aidata näiteks sotsiaalteemadel või millega iganes, mis puudutab Euroopa Liitu. Projekt ei lõppe sellel aastal ära, vaid kestab kokku viis aastat.”

  Kõik huvilised on oodatud infopunkti uudistama ja sealolevate materjalidega tutvuma. Punkt on lahti maavalitsuse lahtioleku aegadel. Samuti ootavad teabekeskuse töötajad ideid ja ettepanekuid ühistegevusteks ja –projektideks.

 

Lisainfo:
Kristi Erkmann
tel 472 5648
Kristi.Erkmann@laane.maavalitsus.ee

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele