Eesti võitis Euroopa Karl Suure noortekonkursil kolmanda koha

Sisestatud: 07.05.2013

Eesti MTÜ HeadEst´i noorteprojekt "Story of My Life" võitis Karl Suure Euroopa noortekonkursil kolmanda koha. Kolm Euroopa parimat projekti kuulutati välja täna Aacheni Ülikoolis, Saksamaal. Karl Suure auhinda antakse välja 2008. aastast. Eesti kuulub esmakordselt kolme parima hulka.

"Story of My Life" oli omanäoline rahvusvaheline laager, mis tõi möödunud suvel kokku noored Eestist, Soomest, Austriast, Portugalist, Itaaliast, Belgiast, Sloveeniast ja Saksamaalt.

 

Rahvusvaheline noortelaager sai alguse ideest tähistada aktiivsena vananemise Euroopa aastat. Selleks, et tugevdada põlvkondade vahelist suhtlust, kaasati vanema põlvkonna esindajad Nõmme Vanameeste Klubist ja Kohila Reumaühingu seeniorid.

 

Projekt, kus noorim osaleja oli 15-aastane ja vanim 77-aastane, tõestas ühistegevuste kaudu, et vaatamata keelelistele ja kultuurilistele erinevustele pole noorte ja eakate vahel ületamatuid barjääre.

 

Üleeuroopalise konkursi esikoha sai Hispaania tudengite meediaplatvorm "Europe on the Track", mis annab noortele võimaluse jagada oma mõtteid ja arvamusi Euroopast  erinevate meediavormide nagu fotod, lühifilmid või blogid kaudu. Möödunud aastal ühe kuu jooksul läbis kuus "saadikut" rongiga peaaegu 10.000 km, küsides enam kui 400-lt noorelt, kuhu Euroopa suundub; kuidas saame hoida kinni sellest, mis meil on ja kindlustada oma tulevik, ning mida ootavad noored homselt Euroopalt.     

 

Teine koht läks Poola noorte korraldatud üleeuroopalisele tudengite fotovõistlusele "Discover Europe", mis näitas Euroopa, selle kultuuride, kommete, inimeste ja looduse ilu.

 

Tänasel autasustamise tseremoonial osalesid ja õnnitlesid võitjaid Euroopa Parlamendi president Martin Schulz, endine EP president Hans-Gert Pöttering ja Aacheni linnapea Marcel Philip.

 

Karl Suure Euroopa noorteauhinnaga tunnustatakse igal aastal projekte, mis suurendavad üksteisemõistmist ning toetavad euroopalikke väärtusi. Auhinda annab välja Euroopa Parlament koos Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutusega. Kolm parimat võiduprojekti saavad autasuks 5000, 3000 ja 2000 eurot ning võimaluse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

 

Üleeuroopalisele konkursile eelnes Eesti voor, mille žüriisse kuulusid Euroopa Parlamendi liikmed Vilja Savisaar-Toomast ja Tunne Kelam ning Eesti Noorteühenduste Liit.

 

Eesti võiduprojekt:

http://www.headest.ee/the-story-of-my-life/

 

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi koduleht: http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/et/index.html

 

Lisateave:

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis

eptallinn@europarl.europa.eu

(+372) 630 6969

www.europarl.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele