TLÜ Haapsalu Kolledži erialadel on sügisest 2013 tasuta õppekohtade arv mitmekordistunud

Sisestatud: 07.05.2013

15. aprillil kinnitas Tallinna Ülikooli senat 2013 a sügisest pakutavate tasuta õppekohtade arvud oma instituutides ja kolledžites. TLÜ Haapsalu Kolledž on uute numbritega rahul. Üle poolte erialade puhul lisandus tasuta õppekohti lausa mitmekordne arv.

Näiteks, kui varem võeti TLÜ Haapsalu Kolledžisse liiklusohutuse või tervisejuhi erialale vastu 6 tasuta õppijat aastas, siis järgmisest õppeaastast oodatakse tasuta õppima 20 liiklusohutuse ja 23 tervisejuhi eriala üliõpilast.

Tasuta õppimisvõimalus avardus ka teistel TLÜ Haapsalu Kolledži erialdel. Nii oodatakse uuest õppeaastast rakendusinformaatika erialale 18 õppurit ning käsitöötehnoloogiate ja disaini erialale 15 tasuta õppurit. Eraldi avaneb 15-l tudengil tasuta õppimisvõimalus olulise uuenduse läbi teinud klassiõpetaja õppekaval, mis Eestis ainulaadsena keskendub digiajastu õpetaja kompetentside kujundamisele.

Peamise erinevusena võrreldes varasemaga toob kõrgharidusreform tasuta õppijale kaasa kohustuse õppida täiskoormusega, mis aga ei pea tingimata tähendama igapäevast kooliskäimist. TLÜ Haapsalu Kolledž pakub töötavatele õppijatele mõeldes mitmetel erialadel tsükliõppe vormi, kus loengud ja seminarid toimuvad üldjuhul 4-6 päeva kuus ning suurem osakaal on iseseisval õppel.

Avaldusi tasuta õppekohtadele saab esitada alates 28. juuni 2013. Rohkem info tasuta õppe ja TLÜ Haapsalu Kolledži erialade kohta leiab kodulehelt: www.hk.tlu.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele