Lihula kultuurimaja etendub Vanemuise "Elling"

Sisestatud: 03.05.2013

Südamlik norra lugu Vanemuise esituses Lihula Kultuurimajas 4.mail kell 19:00.

   

Ingvar Ambjørnsen ja Axel Hellsteniuse draama "Elling" on koomiline ja südamlik lugu kahest mehest, kes pärast hooldusasutuses veedetud pikki aastaid lülituvad tavaliste inimeste igapäevasesse ellu. See tundub hirmutav, sest kumbki varases keskeas meestest pole iial varem oma elu ise pidanud korraldama.

 

 

Kes kodu koristab, kes käib poes? Mismoodi saadakse tuttavaks naistega? "Kahe täiskasvanud mehe suured võidud väikeste asjade üle tuletavad vaatajatele meelde, kui ainukordsetest asjadest koosneb õnn," selgitas lavastaja Ain Mäeots. Lavale astuvad Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Markus Luik ja Ragne Pekarev.

Ingvar Ambjørnseni on üks tuntuimaid kaasaegseid Norra kirjanikke, kes on kirjutanud neli Ellingu teemalist romaani (1993-1999). Seda sarja peetakse 90-te aastate norra kirjanduse tippteoseks. Oma teostes käsitleb Ambjørnsen sageli tõrjutute olukorda ühiskonnas. Tema peategelaste hulgas on nii narkomaane, alkoholisõltlasi, vaimuhaigeid kui ka prostituute.

Axel Hellstenius dramatiseeris "Ellingu" 1999. aastal. Näidend esietendus samal aastal Oslos ning sai tohutu publikumenu osaliseks: 125 etendust ja 60 000 vaatajat. Peter Næss, kes oli näidendi esmalavastaja, tegi sama materjali põhjal mõned aastad hiljem filmi, mida on ka Eestis PÖFFi raames näidatud.

 

Vanemuise teater mängis „Ellingut“ 2006. aasta detsembrist kuni 2009. aasta maikuuni Tartu Saksa Kultuuri Instituudis pea poolsada korda. 18. jaanuaril 2011 leidis publikumenuk pooleteise aastase pausi järel taas tee vaatajate ette.

 

„2009. aasta kevadel tundus, et Saksa Kultuuri Instituudis on "Elling" ennast ammendanud, samas avaldas näitetrupp soovi seda südamlikku lugu mõne aja pärast edasi mängida. Kuna tegu on suhteliselt väikse koosseisu, nelja näitleja tükiga, idanes idee vormistada "Ellingust" lavavariant, mida saaks viia ka väiksematesse Eesti kohtadesse, kuhu Vanemuist on ikka kutsutud, kuid takistuseks on saanud asjaolu, et meie statsionaari lavastused kipuvad olema tehniliselt liiga keerulised,“ rääkis Vanemuise dramaturg Sven Karja.

 

Osatäitjad: Riho Kütsar, Margus Jaanovitš, Markus Luik, Liisa Pulk või Ragne Pekarev. Pilet 10€, sooduspilet õpilastel,pensionäridel 8€. Info telefonil 4778191.

 

www.lihula.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele