Informaatika olümpiaadi tulemustest

Sisestatud: 30.04.2013

17.aprillil toimus Haapsalus Arvutimeisterlikkuse võistlus, millest võttis osa 74 õpilast 6-st erinevast koolist: Lihula Gümnaasium(juhendaja: Liina Vaimla), Taebla Gümnaasium(juhendaja: Martin Tereping), Haapsalu Gümnaasium(juhendaja: Mart Pett), Wiedemanni Gümnaasium(juhendaja: Martin Tereping), Oru Põhikool(juhendaja: Margit Kiivit), Uuemõisa algkool(juhendaja: Aire Oruste).

Võistlust korraldab Läänema arvutiõpetajate ainepaneel. Ainepaneeli esimehe ja võistluse korraldaja Martin Terepingi sõnul oli tänavu huvi osalemise vastu suurem, kui eelmistel aastatel.

“Eesmärk on näidata õpilastele informaatika laialdast kasutamist erinevates rakendusvormides, mõistmaks, et arvutid ja kõik sellega seonduv ei ole tänapäeval ainult sotsiaalmeedia kasutamiseks, vaid sellel on väga palju erinevaid kasutusalasid,”tutvustas Tereping võistluse eesmärki.

Ülejäänud Eestiga Läänemaa noorte teadmisi võrrelda ei saa, sest Terepingi teada ei tehta sellisel kujul informaatika olümpiaade kuskil mujal.

 

Võisteldi kahes vanusegrupis: põhikooli 6-9.klass ja gümnaasium. Gümnaasiumi vanusegrupis võistles kolm võistkonda, põhikooli arvestuses 13 võistkonda.

 

Võitjad gümnaasiumi arvestuses:

1. koht - Lihula võistkond LG JKH

2. koht - Taebla võistkond Maagilised Kiisukesed

3. koht - Lihula võistkond LG XII

 

Võitjad põhikooli arvestuses:

1. koht – Haapsalu Gümnaasiumi ja Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi segavõistkond H(W)G

2. koht – Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi võistkond 33 baiti

3. koht - Uuemõisa algkooli võistkond Infinite

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele