Verekeskus kutsub Haapsalu doonoripäevale 7.mail

Sisestatud: 30.04.2013

Verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Haapsalu kultuurikeskusesse (Posti 3) 7. mail kell 10.30-16.00.

 

„Ootame taas kõiki terveid ja heasoovlikke läänemaalasi Haapsallu verd annetama, sest regulaarne vereloovutamine annab tõeliselt hea tunde kellegi aitamisest," kutsus Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp.

Kuna Läänemaal on tõeliselt aktiivne ja tubli doonorite kogukond, palub verekeskus doonoripäevale tulles aega varuda ja soovitab võimalusel kohale tulla pigem varem kui vahetult enne doonoripäeva lõppu.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgust doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee/ ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

 

Tervitades

Kaidi Kasenõmm

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Verekeskus

Tel: 6173 022, 5806 4822

kaidi.kasenomm@regionaalhaigla.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele