Eesti parim õpilasfirma selgub 24. aprillil Haapsalus

Sisestatud: 18.04.2013

JA Eesti eestvedamisel toimub 24. aprillil Haapsalu Kultuurikeskuses Eesti parima õpilasfirma võistlus. Parima tiitlit nimel võistlevad ligi 60 õpilast 16 firmast üle Eesti.

 

 

Zhüriiliikme ja õpilasfirmade programmi peatoetaja Swedbanki esindaja, Tauno Vanaselja  sõnul annab aasta-aastalt kasvav õpilasfirmade arv tunnistust sellest, et noored on üha ettevõtlikumad. „Õpilasfirma on paljudele sillaks ettevõtluse juurde, sest õpilasfirma tegemine annab esimese riskivaba ettevõtluskogemuse, ilma et peaks kartma ebaõnnestumist. Boonusena saab juurde ka väärt kontaktidevõrgustiku ning meeskonnatöö kogemuse “, lisas Vanaselja.

Varasemalt Tallinnasse koondunud üritus otsustati viia kohalikule tasandile, et juhtida tähelepanu õpilasfirmade programmi üle-Eestilisele levikule. Võistluse korraldamisele aitab kaasa JA Eesti koostööpartner, SA Läänemaa Arenduskeskus.

Võistlusest võtavad osa  16-19-aastased noored ettevõtjad ning nende juhendajad. Noorte tegevust hindab  ettevõtjatest ning koosnev žürii, kuhu lisaks Tauno Vanaseljale kuuluvad JA Eesti nõukogu liige Peeter Tohver ning Lääne Maavalitsuse esindaja Merle Mäesalu ning kohalik ettevõtja Saima Mänd.

Esmakordselt on võistlust võimalik reaalajas vaadata internetist  –täpsem info selle kohta www.ja.ee. Kõik huvilised on oodatud kohapeale võistlust vaatama.

Õpilasfirmade hulk on läbi aegade kasvanud ning sel aastal on registreeritud Eestis rekordiline arv õpilasfirmasid – üle 220. Võistlusele pääsesid žüriile esitatud tegevusaruande põhjal 16 parimat. Võistluse võitja sõidab Eestit esindama suvel Londonisse Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Varasematel aastatel on Eesti õpilasfirmad saavutanud Euroopa võistlusel kõrgeid kohti – lisaks võidule aastal 2009 (ÕF Roheline Jälg) on poodiumile jõutud veel neljal korral.

Võitjameeskonna rõivastab Euroopa võistluseks moodsaks ja esinduslikuks Baltika Kvartalis asuv Baltika brändide esinduskauplus Moetänav.

Osavõttu Euroopa võistlusest toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Järgmisel suvel toimub Euroopa 25. õpilasfirmade võistlus Tallinnas.

Paralleelselt toimub Haapsalu Kultuurikeskuses ka JCI seminar – täiendav info selle kohta http://www.jci.ee/arenguseminar/.

 

Lisainfo

Kaarel Kallas

JA Eesti kommunikatsioonijuht

50 935 99

 

Cynne Põldäär

Läänemaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant

56214386

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele