Vaktsiinibuss jälle Läänemaal

Sisestatud: 17.04.2013

Laupäeval, 20. aprillil tuleb Vaktsiinibuss jälle Läänemaale. Kell 10-13 peatub buss Haapsalu Kaubamaja Konsumi ees ning kell 14-15 leiab Vaktsiinibussi Dirhami kaupluse eest.

Kevadega seonduvate aiatööde ootuses peaksime mõtlema ka teatud ohtudele, mille vastu on võimalik ennast läbi vaktsineerimise kaitsta.

“Lume sulamise ja rohu tärkamisega hakkavad peagi tegutsema puugid, mistõttu puukentsefaliidivastase kaitsesüstimisega oleks hea alustada aprillikuus, siis jõuab immuunsus veel aktiivseks puugiperioodiks välja kujuneda,” räägib Terviseagentuuri Vaktsiinibussi eestvedaja perearst Madis Tiik. Kaitsepookimine koosneb kolmest süstist. Kaks esimest süsti tehakse 1-3-kuulise vaheajaga, kolmas kuni aasta hiljem. Puugiohtlikuks ajaks loetakse Eestis ajavahemikku aprillist kuni oktoobrini kui ööpäeva keskmne temepratuur on keskmiselt +7 °C.

Kohe on käes ka koristustööde aeg, kus kokkupuudet mulla, kõdu või jäätmetega pole võimalik vältida. Terviseamet tuletab aiatöötegijatele meelde, et mullas või jäätmetes võib leiduda teetanust põhjustava bakteri eoseid. Haigustekitaja eoste organismi sattumisega tuleb aga alati arvestada, eriti kui inimene on vigastanud nahka – olgu need marrastused, pinnud või loomahammustused, rääkimata lõike-, torke- ja rebimishaavadest. Difteeria-teetanuse vaktsineermine kuulub riiklikku immuniseerimiskavasse ning viimane kaitsesüst tehakse 17-aastaselt koolis. Kuna teetanuse vastane immuunsus püsib kuni kümme aastat, siis peaksid täiskasvanud iga kümne aasta järel immuunsust tugevdama.

Vaktsiinibussis on võimalik ennast eelpool nimetatud haiguste vastu kaitsta; vaktsiinide nimistusse kuuluvad puukentsefaliidi ja riiklikku immuniseerimiskavas oleva difteeria-teetanuse vaktsiin, soodushinnaga A ja B hepatiidi ning inimese papiloomviiruse ehk HPV vaktsiin.
Vaktsiinibussis on käimas ka puukenstefaliidi sooduskampaania peredele ning teise vaktsiinisüsti saajatele.

Vaktsiinibussi graafik ja lisainfo Terviseagentuuri kodulehel www.terviseagentuur.ee
Kontakt: info@terviseagentuur.ee ja tel 52 59 044

Lisainfo ja küsimused,

Marilin Luhaäär

Vaktsiinibussi turundusjuht

 

Terviseagentuur OÜ

telefon: +372 5259044

e-post: marilin@terviseagentuur.ee

www.terviseagentuur.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele