PRANTSUSE KONSUL külastas Haapsalu Kutsehariduskeskust

Sisestatud: 11.04.2013

Kolmapäeval, 10.aprillil külastas Haapsalu Kutsehariduskeskust Tallinnas asuva Prantsuse Suursaatkonna delegatsioon - konsul Christine Simon, keelelise koostöö atašee Aurore Rébuffé ja konsulaarassistent Anna Geller.


 

 

Visiidi käigus külastati Läänemaa koole, kus õpetatakse prantsuse keelt - Haapsalu Gümnaasiumit ja kutsehariduskeskust. Kutsekoolis olid külalisi vastu võtmas direktor Ingrid Danilov, arendusdirektor Aile Nõupuu, majutus-toitlustusosakonna juhataja Enna Kallasvee ning kooli prantsuse keele õpetaja Aili Tervonen. Külalistele tehti väike ringkäik koolis ning kohtuti õpilaste ning õpetajatega, kes hiljuti naasesid Prantsusmaalt. 

Kutsekoolis saavad algteadmisi prantsuse keelest kõik koka eriala õpilased, et olla kursis prantsuse toidukultuuriga ning tutvuda prantsuspäraste toidunimetuste õige hääldusega. Hea hoo on sisse saanud HKHK ja Prantsusmaal La Roche Sur Yonis asuva UFA Branly toitlustus- ja teeninduskooli koostöö. Eelmise aasta lumisel veebruarikuul külastasid Prantsuse kooli esindajad Haapsalu Kutsehariduskeskust, selle aasta märtsis toimus aga juba kokaõpetajate töölähetus ning õpilaste praktika Prantsusmaal. Kuus kokaõpilast, kes nelja nädala jooksul erinevates prantsuse restoranides praktiseerisid, said suurepärase elamuse ja töökogemuse ning õppisid tundma kohalikku kultuuri. 

Visiidi tulemusena tõdes konsul Simon: "Professionaalsed kutsekoolid on iga riigi jaoks äärmiselt olulised - nad on kui riigi süda. Tundub, et Haapsalu Kutsehariduskeskus on väga hea kool ning siin töötavad suure pühendumusega õpetajad ja oma erialast innustunud õpilased!".


www.hkhk.edu.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele