Eesti Pank tutvustab loengusarjaga uue 5eurose turvamärke

Sisestatud: 02.04.2013

Eesti Pank korraldab suuremates linnades üle Eesti loenguid, et selgitada sularahakäitlejatele 2. maist ringlusesse jõudva uue 5eurose pangatähe turvaelemente ja kujundust.

”Loengusarjaga tahame sularahaga tihedamalt kokku puutuvate inimeste tähelepanu juhtida uue 5eurose turvalementides toimunud muutustele. Euroala keskpangad on pikalt vaeva näinud selleks, et teise põlvkonna esimesel euro pangatähel oleks rakendatud kõiki vahepealseid edasiminekuid turvaelementides,” ütles Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve.

 

Märtsi lõpus korraldati loengud kommertspankade ja suuremate jaekaupmeeste esindajatele. Aprillis ja mai alguses suuremates linnades toimuvatele loengutele on oodatud kõik suuremad ja väiksemad kaupmehed ja sularahakäitlejad üle Eesti. Loengud viib Eesti Pank läbi koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) maakondlike arenduskeskustega. Lisaks pooletunnisele ettekandele näidatakse kohapeal ka uuendatud turvaelementidega pangatähte ja jagatakse kaasa trükiseid.

 

Üritused on osalejatele tasuta ja osalemine toimub eelregistreerimisega. Infot üle-eestiliste loengute toimumisaja ja registreerumise kohta leiab Eesti Panga veebilehelt. Täpsem info euro pangatähtede teise seeria kohta on veebilehel www.uus-euro.ee

 

2010. aastal vahetult enne eurole üleminekut korraldas Eesti Pank igas maakonnas samuti europangatähtede turvaelemente tutvustava loengusarja, mille vastu tundsid sularahakäitlejad suurt huvi. Kokku 30 üritusel sai koolituse veidi enam kui 3000 osalejat üle Eesti.

 

 

Lisateave:

Hanna Vaga

Avalike suhete allosakond

Eesti Pank

Eurosüsteem

Tel: 6 680 959, 5 097 285

E-post: hanna.vaga@eestipank.ee

Meediapäringud: press@eestipank.ee 

www.eestipank.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele