TAGASI KOOLI NÄDAL tõi HKHK-sse mitmeid edukaid vilistlasi

Sisestatud: 01.04.2013

Tagasi Kooli nädala raames kutsus Haapsalu Kutsehariduskeskus veebruaris ja märstis õpilastele esinema ja tunde läbi viima mitmeid edukaid vilistlasi, kes jagasid oma kogemusi üliõpilasena või tööelus.


Euroskills 2012 kokavõistluste kuldmedali võitja ja restorani „Tchaikovsky“ kokk Krestina Õun (pildil) viis kooli sööklas läbi praktilise tunni ja näitas, mida ta kooli lõpetamise järel juurde on õppinud. Krestina lõpetas HKHK-s koka eriala 2011.a. Kooli ajal saavutas ta mitmeid auhinnalisi kohti kokavõistlustel: Nooruslik kevad III koht , Toidumessil Noorkoka võistlustel I koht, esindas Eestit kutsemeistrivõistlustel Worldskills 2011 Londonis, kus saavutas 12. koha ja Belgias kutsemeistrivõistlustel Euroskills 2012, kus saavutas kuldmedali.

Tallinna restorani „Lusikas“ kohvimeister Paap Pihelgas jagas majutus-toitlustusvaldkonna õpilastele kohvitarkusi ning rääkis olulistest asjadest tööelus. Paap lõpetas HKHK-s koka eriala 2008.a. Juba kooli ajal oli Paap edukas mitmetel kutsevõistlustel: Noor teenindaja tiitlid vabariiklikel kutsevõistlustel ja Toidumessil; hõbemedal Iirimaal toimunud toitlustuse ja teeninduse võistlustel; kolmas koht vabariiklikel kokkade kutsevõistlusel. Eesti Baristade Meistrivõistlustel saavutas Paap Pihelgas Eesti Meister 2011 tiitli ja osales ka Euroopa Meistrivõistlustel. Töökohad: restoranid „Öö“, „Balthasar“, „Lusikas“, kohvikud „Komeet“, „Gourmet Coffee“.

Oma tegemistest peale kooli lõpetamist rääkisid HKHK kodumajanduse ja abikoka eriala vilistlased Koit Kolga ja Anu Säär. Koit ja Anu lõpetasid kodumajanduse eriala 2011.aastal ja kohe seejärel läbisid ka 1-aastase abikoka õppekava, mille lõpetasid 2012.a. kevadeks.

Toitlustus- ja majutusvaldkonna noor asjatundja Meri-Kai Pihelgas kõneles õpilastele sellest, mida ta on teinud kutsehariduskeskuse lõpetamise järel. Meri-Kai lõpetas HKHK 2009.a. majutusteeninduse erialal. Juba kooli ajal saavutas ta edu mitmetel kutsevõistlustel: pronksmedal AEHT rahvusvahelistel kutsevõistlustel toateeninduses, III koht Noor Teenindaja võistlustel Toidumess 2009. Pärast kooli lõpetamist otsustas Meri-Kai õppima asuda Taani, kus õppis 3 aastat University College Nordjylland’is hotelli- ja restoranijuhtimise erialal . Töökohad: Haapsalu Kuursaali suvekohviku juhataja, restoran "Vapiano".

Arvutiõpilastele rääkisid oma tegevustest peale kooli ning viisid õpilastega läbi praktilisi ülesandeid Taavet Evert, Kristjan Toots, Kristjan Hiis ja Oscar Tirman. Taavet Evert lõpetas HKHK arvutiteeninduse eriala 2010. aastal ja töötab praegu arvutitehnik-elektroonikuna firmas Arvutitehnik OÜ Tallinnas. Kristjan Hiis ja Kristjan Toots lõpetasid HKHK 2011.a. Kristjan Toots õpib hetkel Tallinna Tehnikaülikoolis. Kristjan Hiis töötab Delfis ja õpib Tallinna Infotehnoloogia Kolledžis. 2010.a. saavutas ta vabariiklikel infotehnoloogia kutsevõistlustel alamkategoorias Linuxi spetsialist II koha. Oscar Tirman lõpetas HKHK 2010.a. Nii Oscar Tirman kui ka Kristjan Toots töötavad mõlemad Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arendusosakonna kasutajatoe ja seireosakonna juhtivoperaatoritena.

Loodusturismi korralduse õpilastele kõneles oma kooliteest ja tegevustest peale kooli Jaan Laats, kes lõpetas loodusturismi korralduse eriala 2011. a. Lõpetamise järel jätkas ta õpinguid Mainori Ettevõtluskõrgkoolis ärijuhtimis- ja ettevõtluserialal, kõrvalerialana turismiettevõtlus. On koostanud äriplaani Lihula Õpikoja ja hosteli käivitamiseks ning saanud ettevõtlustoetust Eesti Töötukassast. Lihula Õpikoja eesmärgiks on loodusturismi, koolituste ja majutuse pakkumine Lõuna-Läänemaal nii Eesti kui rahvusvahelisele sihtgrupile.

Tisleriõpilastele esines Tauri Voog firmast "AA Sisustusdetail". Tauri lõpetas tisleri eriala HKHK-s 2010.a. Peale kooli valmistas ta algul mööblit Soomes, seejärel jätkas mööblivalmistamist Uuemõisa firmas "AA Sisustusdetail", kus ta on valmistanud mööblit muuhulgas ka renoveeritud Haapsalu Kultuurimajja ning Laine Spasse.

Kohtumised kooli vilistlastega olid väga huvipakkuvad nii õpilastele kui õpetajatele. Noored said mõtteid, milliseid eesmärke seada kooli lõpetamise järel, õpetajad tundsid rõõmu oma endiste õpilaste eduka käekäigu üle.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele