Tulu deklareerimise ja maamaksu tähtaeg läheneb

Sisestatud: 27.03.2013

MTA tuletab meelde, et esmaspäeval, 1. aprillil on viimane päev esitada 2012. aasta tuludeklaratsioon ja samuti on siis maamaksu tasumise tähtaeg.

Maksu- ja tolliamet teavitas maksumaksjaid veebruaris sel aastal tasumisele kuuluvast maamaksu summast. Amet soovitab maksumaksjatel enne maamaksu tasumist kontrollida maamaksunõude olemasolu e-maksuametist/e-tollist või infotelefonilt 880 0816 või e-posti aadressilt maa@emta.ee. Kui nõue on üleval, siis tuleb see maksuteatel näidatud tähtpäevaks tasuda.

Need maksumaksjad, kes said parandatud andmetega kordusteated peavad maamaksu tasuma kordusteates märgitud tähtpäevaks.

Teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde tuletab meelde, et kui maksumaksja jätab maamaksu õigel ajal tasumata, siis tuleb tal järgmisel aastal oodata tulumaksu tagastust kauem. „Üheks kiire tulumaksu tagastuse tingimuseks on nimelt see, et inimene ei olnud eelneva aasta jooksul maksuvõlglane ühtegi päeva,“ täpsustas Udde.

Täna lõunaks oli ametile tuludeklaratsiooni esitanud 588 807 inimest, neile kuulub tagastamisele 91,4 miljonit eurot tulumaksu ja juurde tuleb maksta 12,4 miljonit eurot tulumaksu. Ameti prognoosi järgi võiks tänavu kokku olla umbes 645 000 deklareerijat.

Tulude deklareerimist puudutavat infot ja abi saab MTA kodulehelt www.emta.ee/tuludeklareerimine, ameti teeninduskohtadest ja helistades infotelefonidele 1811 või 880 0811.

Põhjalikumat informatsiooni oma maamaksu kohustuste kohta saab e-maksuameti/e-tolli rubriigist „Nõuded ja kohustused”. Küsimuste korral palume pöörduda MTA piirkondlikesse teeninduskohtadesse või helistada ameti infotelefonil 880 0816.

 

 

 

Kaia-Liisa Kallas

maksu- ja tolliamet

pressiesindaja
tel 67
6 2131, 5307 1171
kaia-liisa.kallas@emta.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele